Jak dobrać perfumy dla mężczyzny?

Niezależnie od tego, czy męskie perfumy wybiera sam mężczyzna, czy chce to zrobić kobieta, która przygotowuje mu prezent, wybór ich wymaga nieco zastanowienia. Zapach w bardzo istotny sposób wpływa bowiem na to, jak mężczyzna jest postrzegany przez otoczenie. Perfumy muszą więc nie tylko współgrać z jego charakterem, lecz także rodzajem podejmowanej przez niego aktywności czy wykonywanej pracy.

  1. Jak wybierać perfumy dla mężczyzn?
  2. Jak dobrać perfumy do charakteru mężczyzny?
  3. Rodzaje męskich perfum

Jak wybierać perfumy dla mężczyzn?

Kluczem do wyboru odpowiednich dla konkretnego mężczyzny perfum, jest znalezienie właściwej nuty zapachowej, na której zostaną one oparte. Oczywiście najlepiej jest to zrobić w perfumerii, natomiast nie każdy mężczyzna lubi takie wizyty, ponadto zbyt duża ilość zapachów, która w krótkim czasie zostanie mu zaprezentowana, może nie sprzyjać podjęciu odpowiedniej decyzji. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku są testery perfum, dostępne np. https://przetestujperfumy.pl/4-linia-meska. To oryginalne perfumy, tyle tylko że sprzedawane w znacznie mniejszych pojemnościach niż normalnie. Dystrybutor tych perfum proponuje perfumy marek takich jak: Hermes, Ralf Lauren, [email protected], BLVGARI, Azzaro, Paco Rabanne, Giorgio Armani, Calvin Klein sprzedawane w pojemnościach 2,4,5,10 ml. Dzięki takim próbkom mężczyzna ma szansę „ponosić” kilka różnych propozycji perfum i podjąć świadomą decyzję zakupu pełnowymiarowych perfum. Próbki o wymienionych pojemnościach są większe od testerów otrzymywanych w drogerii, natomiast nie są one drogie, można więc pozwolić sobie na zakup kilku różnych zapachów, które bierze się pod rozwagę.

Przeczytaj także:  Te narzędzia będą najlepszym prezentem dla faceta

Wybierając perfumy trzeba bowiem pamiętać, że w kontakcie ze skórą będą one pachnieć nieco inaczej, odmiennie zapach może się prezentować zimą i latem, nie każdy będzie pasował do podejmowanych przez mężczyznę aktywności.

Jak dobrać perfumy do charakteru mężczyzny?

Nie każdy mężczyzna może być zadowolony z hitów, bestsellerów wśród męskich perfum. Ta najbardziej popularne lub najdroższe wcale nie muszą mu odpowiadać. Aby znaleźć tę idealną propozycję zapachową, należy szukać kompozycji, które podkreślą charakter i wyjątkowość konkretnego mężczyzny. Dla „macho”, dominujących, silnych osobowości ceniących sobie wyzwania, dla zwycięzców, którzy nie boją się okazywać swojej siły z pewnością dobrą propozycją mogą okazać się nieco mocniejsze kompozycje. Z kolei dla mężczyzn, którzy lubią podkreślać swoją nieprzeciętność, dobrym wyborem okażą się zapachy oparte o unikatowe składniki. Z kolei ci aktywni fizycznie, uprawiający sport z pewnością przychylnym okiem spojrzą na lekkie, kwiatowo-cytrusowe propozycje.

Rodzaje męskich perfum

Na rynku dostępna jest niezliczona ilość zapachów dla mężczyzn. Aby ułatwić sobie poszukiwania, warto najpierw określić ogólny rodzaj perfum, które wydają się najlepszym rozwiązaniem. Takie zawężenie znacznie ułatwi dalsze poszukiwania. Najpopularniejsze rodzaje męskich perfum to:

  • perfumy drzewne, sandałowe: najczęściej oparte na nutach drzewa sandałowego, cedru, czasami dębu; można spotkać także nieco słodsze wersje, w których wyczuwa się paczulę;
  • perfumy orientalne – podobnie jak drzewne należą raczej do cięższych kompozycji zapachowych; dominuje w nich piżmo, rozpoznać można także nuty kadziła, przypraw korzennych oraz wanilii;
  • perfumy szyprowe – bardzo ciężkie i trwałe zapachy bazujące na żywicach i mchu dębowym, często łączy się je z piżmem;
  • perfumy owocowe i cytrusowe – znacznie lżejsze, bardzo świeże; uznawane są za najbardziej uniwersalne;
  • perfumy kwiatowe – delikatne i subtelne.
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna