Jak uniknąć zniszczenia włosów?

Każdy, kto pragnie mieć zadbane, lśniące i zdrowe włosy, powinien zapisać sobie gdzieś dekalog pielęgnacji włosów i stosować się do niego. Najważniejsze jest, aby unikać niszczenia struktury włosów – nie od dziś wiadomo, że łatwiej i lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. To samo dotyczy oczywiście włosów! Standardowa pielęgnacja, odżywka do włosów dobrana do ich potrzeb i unikanie skrajnych warunków to podstawa utrzymania fryzury w nienagannej kondycji!

Stylizuj, ale z umiarem!

            Wiele osób decyduje się na codzienne prostowanie, kręcenie lub suszenie włosów. Nic w tym dziwnego – urządzenia do stylizacji są obecnie dobrej jakości, niedrogie i dają naprawdę fajne efekty modelowania fryzur. Jednakże bardzo niszczą włosy, ponieważ opierają się na działaniu wysokich, wysuszających temperatur bezpośrednio na łodygę włosa i skórę głowy. Suszarka do włosów, prostownica lub lokówka to świetna rzecz, ale tylko na specjalne wyjścia – gdy chcemy wyglądać wyjątkowo lub wysuszyć włosy na szybko przed wyjściem. Na co dzień, gdy nie ma absolutnej potrzeby, lepiej suszyć włosy na powietrzu lub nakręcać je na wałki na noc, albo zafundować sobie keratynowe prostowanie włosówOdżywka do włosów jest w stanie ochronić włosy przed wysokimi temperaturami i przywrócić ich dobry wygląd, ale sama nie poradzi sobie z tak poważnie niszczącym pasma wrogiem – gorącym powietrzem!

Farbowanie – tylko z użyciem specjalnych kosmetyków!

            Farbowanie włosów może być dla niektórych osób świetnym sposobem, by od czasu do czasu zaszaleć i kompletnie zmienić swój image albo pokusić się o lekką metamorfozę na wyjątkową okazję. Duży błąd popełniają jednak osoby, które regularnie, co miesiąc rozjaśniają swoje włosy lub je farbują, i robią tak przez długie lata. Jeśli więc farbujemy – róbmy to tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujemy i gdy może to rzeczywiście zadziałać na korzyść naszej urody. Drastyczne przechodzenie z brązu w blond i comiesięczne malowanie odrostów nie jest zbyt dobre dla włosów. Specjalna odżywka do włosów farbowanych i mocno wysuszonych może tu dać dobry efekt, ale lepiej będzie fundować sobie malowanie tylko od czasu do czasu – w obecnych czasach, gdy efekt ombre jest tak modny, wystarczy jedna wizyta u fryzjera, by duży odrost przekuć na swoją korzyść i poczekać, aż włosy się odrodzą w swoim naturalnym kolorze!

Odżywka do włosów to podstawa

            Niech twoja odżywka do włosów będzie dobrana do ich potrzeb i stosowana przez Ciebie  regularnie. Staraj się też zawsze obchodzić delikatnie z włosami – nie szarpać ich, nie wycierać ręcznikiem, a jedynie osuszać i ugniatać. One odwdzięczą się wtedy super wyglądem!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna