Jak zregenerować włosy na zimę?

Nasze włosy nie przepadają za zimą. Dla nich oznacza ona mróz, przesuszone, ogrzewane powietrze w domu, miejskie zanieczyszczenia i smog, a także kontakt z czapką. Nic dziwnego, że to dla nich najgorszy moment. Jeśli zauważyłaś, że czynniki zewnętrzne powoli zmieniają twoją piękną fryzurę w nieuporządkowane, puszące się pasma, czas zacząć działać. Jak zregenerować włosy na zimę?

Odżywka do włosów nawilżająca

Jeśli twoje włosy już krzyczą o pomoc, czas na intensywną regenerację. Dlatego koniecznie sięgnij po odżywkę do włosów. Jeśli do tej pory zdarzało ci się o niej zapominać, zimą nie powinno to mieć miejsca. Po każdym umyciu powinnaś nałożyć ją chociaż na kilka minut. A najlepszym wyborem będzie odżywka do włosów nawilżająca. Dlaczego?

Włosy zimą stają się bardziej łamliwe i mają tendencję do plątania się. Bezpośrednią przyczyną tego jest brak elastyczności, co znów jest wynikiem niedostatecznego nawilżenia. Pasma w chłodne dni szybciej i częściej tracą wodę, dlatego wybrana pielęgnacja powinna być nawadniająca. Odżywka do włosów nawilżająca z dodatkiem olejów będzie najlepszym sposobem.

Szampony odbudowujące włosy na zimę

Jednak nie tylko nawilżanie i odżywienie jest konieczne. Aby naprawdę dobrze zregenerować pasma na zimę, należy sięgnąć po szampony odbudowujące włosy. Brak wody i zniszczenia pod wpływem niesprzyjających czynników zewnętrznych sprawiają, że struktura włosów się rozluźnia i ich kondycja jest coraz gorsza.

Z tego właśnie powodu szampony odbudowujące włosy są konieczne. Należy zwrócić uwagę na takie, które zawierają proteiny i składniki odbudowujące. Warto sięgnąć także po kosmetyki z dodatkiem olejków – których właśnie suche i zniszczone zimą kosmyki pragną najbardziej. Szampony odbudowujące włosy na zimę powinny być naprawdę delikatne, by nie obciążać dodatkowo pasm.

Zmień sposób traktowania włosów

Jeśli chcesz, by twoje włosy były zregenerowane, przyjrzyj się dokładnie swojej pielęgnacji i wyeliminuj te czynniki, które mogą być dla nich szkodliwe. Zwróć uwagę na sposób mycia włosów, czy nie używasz za dużo szamponu. Kup odpowiednią szczotkę, która nie szarpie i nie łamie włosów. Weź pod uwagę temperaturę wody do spłukiwania (powinna być letnia) i sposób suszenia.

Wiadomo, że nie zawsze można zrezygnować z suszarki i stylizacji termicznej, ale jeśli to możliwe, pozostawiaj włosy do wyschnięcia. Od czasu do czasu nałóż także na nie olej, który będzie działał regenerująco i odbudowująco. Zmiana sposobu pielęgnacji jest najlepszym sposobem na poprawę ich stanu, a zimą ma to ogromne znaczenie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna