Jak zregenerować włosy na zimę?

Nasze włosy nie przepadają za zimą. Dla nich oznacza ona mróz, przesuszone, ogrzewane powietrze w domu, miejskie zanieczyszczenia i smog, a także kontakt z czapką. Nic dziwnego, że to dla nich najgorszy moment. Jeśli zauważyłaś, że czynniki zewnętrzne powoli zmieniają twoją piękną fryzurę w nieuporządkowane, puszące się pasma, czas zacząć działać. Jak zregenerować włosy na zimę?

Odżywka do włosów nawilżająca

Jeśli twoje włosy już krzyczą o pomoc, czas na intensywną regenerację. Dlatego koniecznie sięgnij po odżywkę do włosów. Jeśli do tej pory zdarzało ci się o niej zapominać, zimą nie powinno to mieć miejsca. Po każdym umyciu powinnaś nałożyć ją chociaż na kilka minut. A najlepszym wyborem będzie odżywka do włosów nawilżająca. Dlaczego?

Włosy zimą stają się bardziej łamliwe i mają tendencję do plątania się. Bezpośrednią przyczyną tego jest brak elastyczności, co znów jest wynikiem niedostatecznego nawilżenia. Pasma w chłodne dni szybciej i częściej tracą wodę, dlatego wybrana pielęgnacja powinna być nawadniająca. Odżywka do włosów nawilżająca z dodatkiem olejów będzie najlepszym sposobem.

Szampony odbudowujące włosy na zimę

Jednak nie tylko nawilżanie i odżywienie jest konieczne. Aby naprawdę dobrze zregenerować pasma na zimę, należy sięgnąć po szampony odbudowujące włosy. Brak wody i zniszczenia pod wpływem niesprzyjających czynników zewnętrznych sprawiają, że struktura włosów się rozluźnia i ich kondycja jest coraz gorsza.

Z tego właśnie powodu szampony odbudowujące włosy są konieczne. Należy zwrócić uwagę na takie, które zawierają proteiny i składniki odbudowujące. Warto sięgnąć także po kosmetyki z dodatkiem olejków – których właśnie suche i zniszczone zimą kosmyki pragną najbardziej. Szampony odbudowujące włosy na zimę powinny być naprawdę delikatne, by nie obciążać dodatkowo pasm.

Przeczytaj także:  Składniki pochodzenia zwierzęcego w Twojej kosmetyczce

Zmień sposób traktowania włosów

Jeśli chcesz, by twoje włosy były zregenerowane, przyjrzyj się dokładnie swojej pielęgnacji i wyeliminuj te czynniki, które mogą być dla nich szkodliwe. Zwróć uwagę na sposób mycia włosów, czy nie używasz za dużo szamponu. Kup odpowiednią szczotkę, która nie szarpie i nie łamie włosów. Weź pod uwagę temperaturę wody do spłukiwania (powinna być letnia) i sposób suszenia.

Wiadomo, że nie zawsze można zrezygnować z suszarki i stylizacji termicznej, ale jeśli to możliwe, pozostawiaj włosy do wyschnięcia. Od czasu do czasu nałóż także na nie olej, który będzie działał regenerująco i odbudowująco. Zmiana sposobu pielęgnacji jest najlepszym sposobem na poprawę ich stanu, a zimą ma to ogromne znaczenie.

Podobne posty:

Przeczytaj także:  Spider Gel - precyzyjny i elastyczny żel do zdobień
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jeśli spodobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco >> POLUB FashionAndBeauty.pl na facebook

Dodaj komentarz