Jak ujarzmić włosy latem? Zobacz, co pomoże Ci utrzymać fryzurę na miejscu!

Cudowna burza loków na głowie nie każdemu wydaje się wspaniała. Dziewczyny o kręconych lub tylko falujących włosach wprost marzą o idelanie prostych i lśniących kosmykach. Tymczasem latem nawet te proste włosy potrafią się skręcać niekontrolowanie pod wpływem wilgoci albo przesuszone szybko zaczynają przypominać przysłowiowy „stóg siana”. W ruch idzie spray do włosów lub ten do ich prostowania. Jak zachować idealnie proste włosy przez cały dzień?

By cieszyć się prostymi włosami przez długi czas, najprościej byłoby je po prostu zapuścić. I choć to sposób stary jak świat, to do dziś jest popularny i pomaga spełnić takie oczekiwania. Krótkie włosy są o wiele bardziej podatne na skręcanie niż te długie, ale nie oszukujmy się, długie pasma też wymagają ujarzmienia. Trzeba też pamiętać, że dobry wygląd długich włosów jest uwarunkowany systematycznym podcinaniem najczęściej rozdwojonych końcówek. Nie ma się jednak co łudzić, że to załatwi wszystkie problemy. Tak nie będzie. Na szczęście dziś można wspomagać się odpowiednią pielęgnacją i specjalnymi kosmetykami, które potrafią poradzić sobie z niechcianymi lokami i falami.

Spray do prostowania włosów i nie tylko

Producenci kosmetyków do włosów oferują mnóstwo preparatów, które pomogają w wygładzaniu i prostowaniu włosów oraz sprawiają, że fryzura przez długi czas zachowuje swój nienaganny wygląd. Spray do prostowania włosów i do ich stylizacji doskonale wspiera każdy proces prostowania włosów. Tego typu preparaty bardzo często sprawiają też, że po aplikacji włosy stają się gładkie i lśniące. Spraye także nawilżają włosy i wzmacniają je, bo wzbogacane są chociażby keratyną.

Wśród kometyków ułatwiających utrzymanie prostych włosów warto szukać tych, które posiadają „wbudowane” filtry UV. Dzięki temu włosy chronione są przed szkodliwym wpływem ultrafioletowych promieni słonecznych, nie przesuszają się tak szybko, ich struktura lepiej zachowuje prawidłową budowę, a do tego wszystkiego chronione są przez nadmiernym płowieniem.

Na domowej toaletce powinien znaleźć się także spray do stylizacji włosów, bo ten zazwyczaj świetnie sprawdza się w przypadku niesfornych włosów, które mają tendencję do nieładnego puszenia się. Kosmetyki do stylizacji włosów skutecznie temu przeciwdziałają, a fryzura ułożona rano jest w stanie zachwycać przez cały dzień.

Sposoby prostowania włosów

Specjalny spray do stylizacji włosów lub ten do prostowania to kosmetyk wspomagający utrzymanie efektów tradycyjnego prostowania loków. Najczęściej stosowaną metodą umożliwiajacą rozprostowywanie włosów jest tak zwany brushing, czyli modelowanie fryzury za pomocą okrągłej, dużej szczotki i suszarki. Najlepsze efekty uzyskuje się, rozpylając spray na mokre włosy, przed rozpoczęciem brushingu.

Do prostowania włosów używa się także prostownic, ale trzeba pamiętać, że urządzenia o niskiej jakości mogą bardzo zniszczyć włosy. Dysponując jednak odpowiednim sprzętem, za pomocą którego prostuje się kolejno poszczególne pasma włosów, można uzyskać doskonałe efekty. Dobry spray do włosów utrzyma je w wypracowanej formie nawet przez trzy dni.

Na koniec fryzurę warto utrwalić dobrym lakierem do włosów lub preparatem, który skutecznie będzie przeciwdziałać puszeniu się kosmyków. Trzeba jednak pamiętać, że częste, wielokrotne używanie prostownicy może uszkodzić łuski włosów. Czasami warto odpuścić i sobie, i włosom, pozwolić im nieco odpocząć od tych zabiegów, bo to da im czas na regenerację, a potem będą wyglądać jeszcze lepiej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna