Peelingi i ich tajna broń

Peelingi, niezależnie od tego czy powstają na bazie kawy czy też nie, pozbywają się martwego naskórka z powierzchni ciała. Naturalny proces regeneracji skóry sprawia, że co miesiąc (mniej więcej co 28 dni) stare komórki obumierają, a na ich miejsce tworzą się nowe. Aby pozbyć się tych pierwszych, warto zastosować delikatny peeling. Dzięki złuszczaniu skóra staje się świeża, jest w stanie także lepiej chłonąć substancje odżywcze, których dostarczasz jej na co dzień – stosującbalsamy, kremy, oleje i tak dalej.

Peelingi kawowe – właściwości kosmetyków

Peelingi kawowe do ciała zyskały sporą popularność. Po pierwsze, ze względu na obecność kawy i jej wspaniałe właściwości. Po drugie, ze względu na samą formę peelingu oraz płynące z niej korzyści dla skóry. Poniżej wymieniam najważniejsze właściwości peelingów kawowych do ciała, które na pewno docenisz.

  • Peelingi kawowe ujędrniają i wygładzają skórę

Peelingi kawowe do ciała usuwają martwy naskórek, a dzięki temu poprawiają koloryt skóry, wygładzają ją oraz przygotowują na aplikację balsamu czy innego kosmetyku pielęgnacyjnego.

  • Kosmetyki zmniejszają cellulit

Dzięki ziarnistej strukturze, peelingi kawowe wpływają na lepsze krążenie limfy oraz krwi. Dzięki temu rozbijane są komórki tłuszczowe, a to powoduje zmniejszenie cellulitu.

peeling kawowy

  • Preparaty na bazie kawy opóźniają procesy starzenia się oraz dodatkowo chronią skórę

Peelingi kawowe są bogate w kofeinę – jeden z głównych składników kawy. Kofeina jest źródłem przeciwutleniaczy, które opóźniają procesy starzenia się skóry, a także chronią ją przed działaniem wolnych rodników. W kofeinie zawarte są również polifenole, substancje przedłużające młody wygląd. Kawa dodatkowo przeciwdziała przebarwieniom pojawiającym się na skórze oraz chroni ją przed niekorzystnym czynnikami zewnętrznymi przyspieszającymi proces starzenia.

Przeczytaj także:  Liposukcja – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Podsumowanie – peelingi kawowe i ich właściwości

Jak sama widzisz, peelingi kawowe mają szereg różnych właściwości, które pozytywnie wpływają na skórę. Dzięki nim poczujesz się zadbana, a skóra będzie świeża i pełna blasku.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna