Akcesoria do paznokci i manicure

Mówi się, że paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Obecnie profesjonalny manicure można wykonać samemu, bez wychodzenia z domu. Pielęgnując paznokcie trzeba jednak pamiętać nie tylko o ich malowaniu, ale również odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia i skórek.

Wszystko zależy od typu paznokcia

Jedne kobiety mają mocne paznokcie, inne kruche i łamliwe, z tendencją do rozdwajania. Właśnie od tego, czego paznokcie potrzebują, zależy jakich kosmetyków będziemy używać do ich pielęgnacji. Paznokcie delikatne, które ulegają uszkodzeniom nawet w skutek niewielkiego nacisku, należy odpowiednio nawilżać i odżywiać. Doskonale sprawdzają się odżywki przeznaczone specjalnie do tego typu paznokci, które mają na celu ich wzmocnienie. Stosując specjalistyczne preparaty warto pamiętać o tym, aby w tym samym czasie pozwolić odpocząć paznokciom od malowania. Kuracja odżywką może trwać nawet kilka miesięcy, jest jednak niezbędna do prawidłowej regeneracji płytki. Odżywki do paznokci warto też stosować prewencyjnie, aby zapobiec ich rozdwajaniu się.

Odżywione skórki

Wygląd płytki paznokcia to nie wszystko. Równie ważne jest to, jak wyglądają skórki otaczające płytkę. Odpowiednie nawilżenie i zdrowy wygląd zapewnią odżywki przeznaczone specjalnie do skórek. Niektóre z nich można równocześnie nanosić na płytkę paznokcia, dzięki czemu nie ma konieczności zakupu dwóch kosmetyków. Nawilżone, miękkie skórki łatwiej jest usunąć, co pozwala odsłonić płytkę paznokcia. Do pielęgnacji skórek warto wybierać odżywki oparte na naturalnych składnikach, gdyż skóra wokół paznokcia i tak jest narażona na codzienny kontakt z detergentami i substancjami chemicznymi, które mogą ją niszczyć.

Odpowiedni kształt i przygotowanie płytki

Gdy paznokcie są już odżywione i gotowe do upiększenia, przed przystąpieniem do malowania trzeba nadać im odpowiedni kształt. W tym celu nie używa się nożyczek do paznokci, a specjalnego pilnika o dużej ziarnistości, który nadając kształt paznokciom pozwala zarazem na ich skrócenie do pożądanej długości. Nożyczki będą jednak potrzebne, aby pozbyć się ewentualnych zadziorów. Kolejnym krokiem w przygotowaniu paznokci jest zmatowienie i wyrównanie płytki. Do tego będzie potrzebny bloczek polerski lub polerującym pilniczkiem. Przed malowaniem płytkę paznokcia trzeba jeszcze odtłuścić – przyda się do tego specjalny cleaner.

Malowanie i stylizacja

Przed nałożeniem warstwy lakieru właściwego warto nałożyć na paznokcie warstwę odżywki. Odżywka powinna być tej samej marki, co lakier do paznokci, ponieważ użycie kosmetyku od innego producenta może powodować odpadanie warstw lakieru. Po tym zabiegu można już przystąpić do właściwego malowania paznokci. Ilość warstw lakieru jaką nałożymy zależy od tego, w jakim stopniu pokrywa on płytkę. Niektóre lakiery wymagają nałożenia aż trzech warstw, podczas gdy innym wystarczą dwie.

Zależne jest to od jakości lakieru, ale także stopnia przygotowania płytki, dlatego warto zabiegi te wykonać ze szczególną starannością. Pomalowane paznokcie można dodatkowo upiększyć brokatem czy ozdobami do paznokci, poprzez posypanie ich na ostatnią warstwę mokrego lakieru. Na koniec warto nałożyć na skórki oliwkę, a płytkę paznokcia musnąć utrwalaczem. Obowiązuje tu taka sama zasada, jak przy odżywkach – wzmacniacz powinien być tej samej firmy, co lakier. Zwróćmy uwagę na to, aby warstwy lakieru i ozdób nie utworzyły na paznokciu skorupy. Wygląda ona nieestetycznie, a dodatkowo sprzyja szybszemu odpadaniu lakieru.

A może manicure hybrydowy?

Malowanie paznokci zwykłym lakierem powoduje, że zabieg ten często trzeba powtarzać, bowiem lakier utrzymuje się na paznokciach maksymalnie tydzień. U niektórych kobiet może schodzić już po kilku dniach, co powoduje, że tracą one chęć robienia manicure – jest to przecież czasochłonny proces. Rozwiązaniem tego problemu jest manicure hybrydowy, który możemy wykonać samodzielnie w domu. W tym celu musimy jednak posiadać odpowiedni sprzęt. Sekret trwałości manicure hybrydowego tkwi w utwardzeniu lakieru za pomocą specjalnej lampy.

Ponadto chcąc samodzielnie wykonać manicure hybrydowy będziemy potrzebować lakieru hybrydowego. Schemat przygotowania płytki jest taki sam, jak w przypadku klasycznego manicure. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet do miesiąca czasu. Kobiety zdejmują go głównie ze względu na odrastające paznokcie, a nie odpadający lakier, zatem idealnie pasuje do osób, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci. Wadą tego rodzaju manicure jest to, że może on spowodować pogorszenie się kondycji paznokci, głównie ze względu na to, że lakier usuwany jest za pomocą niszczącego płytkę acetonu. Aby poprawić wygląd i jakość paznokci należy sięgnąć po odżywki przeznaczone specjalnie dla paznokci po hybrydach.

Zadbane paznokcie to synonim naszych czasów. Nawet, jeżeli nie nie chcemy malować ich lakierem, warto je pielęgnować, aby nadać im młody i zdrowy wygląd. Dostępne kosmetyki i akcesoria do paznokci pozwolą na ich pielęgnację w domowym zaciszu, czyniąc z zabiegu prawdziwy rytuał piękna. (Więcej znajdziesz tutaj: https://kadyshop.pl/295-akcesoria-do-paznokci)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna