Fotele kosmetyczne elektryczne – wady i zalety

Każdy salon kosmetyczny, który chce zdobyć klientów oraz ich zaufanie, powinien zadbać nie tylko o świetną aranżację wnętrza, ale także o odpowiedni wybór mebli. Podstawą są oczywiście wysokiej jakości fotele kosmetyczne, które cechują się wygodą i komfortem zarówno dla klienta, jak i dla osoby obsługującej go. Wyróżnić można kilka modeli tych mebli. Wśród najczęściej wybieranych są fotele kosmetyczne manualne, hydrauliczne i elektryczne. Każde z nich mają swoje wady i zalety. Jak zatem wybrać odpowiedni? Dlaczego tak dużym zainteresowaniem cieszą się modele elektryczne?

(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-elektryczne/ – fotele kosmetyczne)

Jak wybrać fotel kosmetyczny?

Fotel kosmetyczny jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego salonu. Nie można się więc dziwić, że producenci stale rozwijają swoje technologie i rozbudowują oferty tak, aby sprostać wymaganiom klientów. Najważniejszą kwestią w ich przypadku jest wygoda. Podczas jakiegokolwiek zabiegu upiększającego, osoba obsługiwana powinna czuć się bardzo komfortowo, a wizyta w salonie powinna jej się mile kojarzyć. Między innymi w taki sposób bardzo łatwo jest zyskać sobie szerokie grono zaufanych pacjentów, którzy będą regularnie odwiedzać gabinety.

Wykonywane zabiegi na fotelach kosmetycznych powinny być także momentem odprężenia i relaksu po ciężkim dniu lub całym tygodniu. Warto podczas zakupu fotela kosmetycznego wziąć pod uwagę także komfort pracy osoby, która będzie zabiegi wykonywać. Zmęczony personel z pewnością będzie mniej efektywny, a jakość pracy może ulec znacznemu pogorszeniu. Wszyscy bardzo dobrze wiedzą, czym to może skutkować.

Nowoczesne fotele kosmetyczne i ich rodzaje

Nowoczesne fotele kosmetyczne znacznie się różnią od tych, które jeszcze kiedyś można było zobaczyć w salonach. Owszem, są modele, które stylizowane są na dawne lata, jednak wyróżnia je wiele aspektów, które z pewnością biorą pod uwagę właściciele gabinetów. Nowoczesne meble wyróżniają się przede wszystkim wysokim komfortem pracy zarówno dla klienta, jak i obsługi. Składa się na to szereg czynników, wśród których można wymienić:

  • – zastosowanie silników elektrycznych
  • – cicha praca silników elektrycznych
  • – dobrze wyprofilowane siedzisko i oparcie
  • – mocna i stabilna konstrukcja
  • – wysokiej jakości materiały, jak na przykład skóra naturalna
  • – możliwość dowolnej regulacji fotela

Najpowszechniej wykorzystywanymi rodzajami foteli w salonach kosmetycznych są modele manualne. Przede wszystkim wybiera się je do stosunkowo małych gabinetów, które dopiero zaczynają prosperować na rynku. Dla bardziej zaawansowanych przeznaczone są hydrauliczne fotele kosmetyczne. Rzadziej można spotkać elektryczne fotele.

Fotele kosmetyczne elektryczne

Fotele kosmetyczne elektryczne są rzadziej wykorzystywane w salonach kosmetycznych, jednak stopniowo zaczynają piąć się w górę w rankingu najczęściej wybieranych. Zazwyczaj są one wyposażone w dwa silniczki, dzięki którym można dowolnie regulować oparcie, podnóżek, a nawet podłokietnik. To, co je cechuje najbardziej to przede wszystkim wysoki komfort korzystania z nich, który doceniają klienci oraz obsługa. Nowoczesny design i eleganckie wykończenie sprawiają, że salon wygląda na bardzo zadbany i nastawiony na wygodę pacjenta.

Jak wiele innych rzeczy fotele kosmetyczne elektryczne mają także swoje wady. Wśród nich największą jest oczywiście cena. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że musi być ona dość wysoka, gdyż same komponenty są drogie. Można rzec, że luksus kosztuje, jednak z pewnością taka inwestycja szybko się zwróci.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna