Jak sprawdzić, czy rozmiar garnituru jest dobrze dobrany do Twojej sylwetki?

Zakup garnituru wcale nie należy do łatwych. Rzadkością jest sytuacja, gdy model ze sklepu leży idealnie i nie trzeba dopasowywać go do sylwetki. Na szczęście w markowych salonach można znaleźć tak duży wybór garniturów, że niemal można mieć pewność, że wśród nich jest ten właściwy. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie? Jak sprawdzić, czy konkretny rozmiar pasuje do danego typu sylwetki?

Dużo czasu poświęć marynarce

Najwięcej o dopasowaniu rozmiaru garnituru można powiedzieć po jego marynarce. Przede wszystkim musi ona lekko przylegać do ciała. Nie może być zbyt luźna, ani obcisła. Nawet zapięta nie powinna się napinać. Niedopuszczalne jest również, by marynarka się marszczyła w jakimkolwiek rejonie – w talii, pod pachami czy na plecach. Jeśli tak jest, to znaczy, że po prostu jest za ciasna. Jeśli chcesz mieć pewność, że materiał będzie się dobrze układał, to zwróć uwagę na to, by szew rękawa marynarki zaczynał się dokładnie tam, gdzie kończy się staw barkowy. Bardzo ważna jest długość marynarki. Koniecznie musi kończyć się tuż za pośladkami. Zbyt długa będzie skracała optycznie nogi. Zbyt krótka będzie z kolei powodowała wyraźną dysproporcję pomiędzy górną a dolną połową ciała. Długość marynarki można sprawdzić dzięki łatwemu testowi. Wystarczy wyprostować się i opuścić dłonie luźno po bokach. Dobra marynarka będzie sięgała do połowy dłoni.

Przeczytaj także:  Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy?

A co z rękawami?

Jeśli chodzi o rękawy, to nie mogą one zasłaniać rękawów koszuli. Tylko takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie właściwych proporcji sylwetki. Jeśli nie wierzysz, to wejdź na https://bytom.com.pl/c-garnitury i zobacz, jak prezentują się dobrze dobrane garnitury na modelach. Dla pewnego ułatwienia możemy podpowiedzieć, że rękaw marynarki powinien kończyć się 1,5 cm ponad nadgarstkiem.

Dopasowane spodnie do garnituru

Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie spodni. Te o klasycznym kroju nie powinny się marszczyć. Nie mogą opadać fałdami na buty. Powinny się delikatnie opierać na górnej części buta, ale nie mogą jej zakrywać. Bardzo często, by uzyskać spodnie o odpowiedniej długości, należy je skrócić. Oczywiście to zadanie dla profesjonalnego krawca, który skróci spodnie w taki sposób, że nie zniszczy ich kształtu i kroju. Spodnie od garnituru często nosi się z paskiem… ale to nie znaczy, że mogą być zbyt luźne w pasie. W tym wypadku pasek jest raczej po prostu dodatkową ozdobą.

Jak sobie z tym poradzić?

Nie ma wątpliwości, że wybór marynarki i spodni o odpowiednim kroju należy do trudnych zadań. Trzeba być bardzo uważnym, by nie przegapić żadnej oznaki źle leżącego ubrania. Z tego powodu warto korzystać z porad stylistów oraz doradców zatrudnionych w salonach sprzedających garnitury. Trzeba też koniecznie podkreślić, że sylwetka z czasem może się zmienić. To naturalne. Dlatego garnitur z matury może nie sprawdzić się jako strój ślubny czy nawet ubranie na obronę pracy magisterskiej. Zdecydowanie łatwiej niż dopasowywać krój garnituru do zmieniającej się sylwetki, jest po prostu zdecydowanie się na nowy i modny zestaw.

Przeczytaj także:  Czy to już alkoholizm? 5 oznak, które mogą świadczyć o uzależnieniu od alkoholu
Informacja prawna