Jak sterylizować i czyścić zabawki erotyczne? O czym pamiętać?

Szukając urozmaicenia dla zabaw łóżkowych, kupiliście kilka gadżetów erotycznych. I tu pojawia się pytanie, co dalej? Jak o nie dbać aby służyły jak najdłużej? Jak je sterylizować i czyścić, aby korzystać z nich w sposób higieniczny i bezpieczny? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Warto przy tym pamiętać, że nieumiejętnie czyszczone zabawki mogą spowodować wiele chorób, na przykład tych przenoszonych drogą płciową, i nieprzyjemnych dolegliwości.

Jak sterylizować zabawki erotyczne?

Podstawowa zasada brzmi – przeczytaj zalecenia producenta danej zabawki erotycznej. Kiedy kupujesz jakiś gadżet, przychodzi on w opakowaniu wraz z instrukcją obsługi i użytkowania. To tu znajdziesz wytyczne na temat tego, jak dokładnie wyczyścić przedmiot, aby uniknąć niepotrzebnych infekcji intymnych.

Czym sterylizować gadżety?

Większość zabawek bez problemu umyjesz po prostu gorącą wodą i mydłem. Wszystko zależy jednak od instrukcji producenta. Jedna rzecz jest kluczowa – po każdym użyciu, umyj dokładnie zabawkę. Najkorzystniej jest stosować mydło jak najbardziej delikatne, na przykład to przeznaczone specjalnie do stref intymnych, bezzapachowe, hipoalergiczne.

Innym sposobem jest wygotowanie gadżetów (wystarczy kilka minut kąpieli we wrzątku), aby je wysterylizować.

W sklepach erotycznych, zarówno tych on-line jak i off-line, bez problemu dostaniesz specjalne preparaty służące do pielęgnacji gadżetów.

Dużo zależy też od materiału, z którego wykonane są zabawki. Te ze skóry (na przykład pejcze) z powodzeniem wypielęgnujesz za pomocą alkoholu.

A co z wibratorami?

Tego typu zabawki mają napęd mechaniczny, który wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Je również możesz zmyć wodą z mydłem, ale musisz uważać, aby nie zamoczyć newralgicznych okolic, które woda mogłaby uszkodzić. Co w takim razie zrobić? Odwiedź sklep erotyczny, aby zakupić specyfiki przeznaczone specjalnie do mycia takich gadżetów.

Przeczytaj także:  Sklep erotyczny - co mogą w nim kupić dojrzałe kobiety?

Gdzie szukać gadżetów erotycznych i akcesoriów do czyszczenia?

Chcesz zobaczyć więcej gadżetów i poszukać wśród nich inspiracji dla siebie? Zajrzyj do internetowego sklepu erotycznego BlackBunny i wprowadź do Waszej sypialni powiew świeżości. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by wprowadzić swoje życie erotyczne na wyższy level. Zestawy dla dwojga, ale też wibratory, dilda, olejki i świece do masażu, afrodyzjaki, feromony, nakładki na penisa czy korki analne, a także wiele innych gadżetów.

Informacja prawna