Hydraulik na już w Poznaniu?

Wymiana instalacji wodnej – o czym warto pamiętać i gdzie znaleźć dobrego hydraulika?

Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej odbywa się zwykle przy okazji remontu łazienki. Choć niektórzy decydują się na samodzielne przeprowadzenie prac ze względu na koszty, większość osób zleca tę usługę fachowcowi. Dlaczego warto wymienić instalację? Gdzie można znaleźć bez większego problemu dobrego hydraulika i ile czeka się na termin realizacji wizyty?

Kiedy zdecydować się na wymianę instalacji?

Właściciele dawno nieremontowanych domów oraz mieszkań powinni rozważyć wymianę rur przy okazji najbliższego remontu. O wymianie starej instalacji warto pomyśleć także kupując lokal w starszym budownictwie. Stare instalacje wodno-kanalizacyjne składają się z rur żeliwnych i stalowych. Takie rozwiązania były niegdyś stosowane ze względu na łatwą dostępność oraz niską cenę. Co prawda są bardzo wytrzymałe, ale niestety także podatne na działanie korozji. To z kolei może wpływać niekorzystnie na późniejsze korzystanie z łazienki. Korozja i kamień zmniejszają bowiem średnicę rur. To przyczynia się między innymi do zatykania toalety lub umywalki oraz słabego ciśnienia wody. Niekiedy skorodowane rury zaczynają pękać, co prowadzi do przecieków, a nawet może grozić zalaniem mieszkania.

Jakie rury stosuje się obecnie?

Rury we współczesnych instalacjach wodno-kanalizacyjnych są wykonane z tworzyw sztucznych. Stosuje się między innymi polichlorek winylu, polietylen, polipropylen i polibutylen. Ostatnie z wymienionych tworzyw jest najdroższym materiałem. Dzięki swojej elastyczności zapewnia jednak wygodny montaż. Ponadto hamuje rozwój bakterii wewnątrz rur oraz odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością. Równie często wybierane i polecane są także rury PE-X oraz wielowarstwowe. Kupując rury, warto zwrócić także uwagę na atest PZH oraz obecność znaku CE, który określa, czy dany wyrób jest zgodny z normami zharmonizowanymi.

Ważny jest plan

Niezwykle istotne jest zaplanowanie ustawienia urządzeń sanitarnych. Nowy plan łazienki musi być gotowy przed wizytą hydraulika. W przypadku, gdy obecny układ pozostaje bez zmian, niezbędna będzie wyłącznie wymiana rur. Jeśli nowy plan łazienki zakłada przeniesienie misy WC lub wanny w inne miejsce, należy liczyć się z bardziej pracochłonnym remontem. Fachowiec będzie musiał w tym przypadku zaplanować inne rozprowadzenie instalacji w łazience.

Gdzie znaleźć dobrego hydraulika?

Dobry hydraulik w Poznaniu nie jest rzadkością. Problemem jest za to dostępność terminów u fachowców. O ile w przypadku planowanego remontu można ustalić dogodny termin z wyprzedzeniem, o tyle sprawa komplikuje się w razie nieplanowanych modernizacji, na przykład spowodowanych nagłą awarią instalacji.

Mieszkańcy Poznania mogą jednak spać spokojnie. Na lokalnym rynku jest dostępna usługa pozwalająca na umawianie wizyt specjalistów nawet na ten sam dzień. Mowa o platformie usterka.pl, która umożliwia rezerwację wizyt fachowców drogą telefoniczną, mailową oraz online. W przypadku ostatniej z wymienionych opcji wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej firmy. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i umożliwia zarezerwowanie wizyty na terenie całego miasta. Jej koszt jest widoczny po wybraniu terminu wizyty. Obecnie, w przypadku nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, za godzinę pracy fachowca należy zapłacić 129 złotych. Dojazd na terenie miasta jest już wliczony w cenę usługi.

Wysoka jakość od usterka.pl

Platforma oferuje pomoc ze strony najlepszych hydraulików z Poznania. Są oni zatrudniani bezpośrednio przez firmę po długim i wymagającym procesie rekrutacji. Klienci mogą liczyć zatem na wsparcie elitarnych fachowców, którzy zadbają o prawidłowy i sprawny przebieg prac. Wysoka jakość usług przekłada się na zadowolenie klientów. Świadczą o tym choćby pozytywne opinie oraz wysoka ocena według użytkowników Google.

Remont łazienki czy kuchni wykonuje się zwykle raz na kilkanaście lat. Dlatego warto zadbać o wysoką jakość i zlecić wymianę instalacji kompetentnemu hydraulikowi. Na przykładzie platformy usterka.pl można zauważyć, że znalezienie dobrego fachowca z szybkim terminem wcale nie graniczy z cudem, a rezerwacja usługi trwa zaledwie kilka chwil.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna