Wczuj się w świąteczny klimat – motywy w biżuterii

Prawdziwą magię świąt każdy z nas nosi w sercu. Istnieją jednak sposoby na to, by ją uzewnętrznić i przekazać innym. Biżuteria, którą założymy w wyjątkowe, świąteczne dni, nada dodatkowego wyrazu każdej chwili, w której będziemy mieć ją na sobie. Dlatego stanowi również idealny prezent świąteczny.

Nie każdy element biżuterii musi nadawać się do noszenia przez cały rok, niezależnie od okazji. Czasem jej głównym atutem jest właśnie konkretne przeznaczenie. Niewiele jest tak zjawiskowych momentów w roku jak święta Bożego Narodzenia. Mroźna aura na zewnątrz magicznie kontrastuje z ciepłem wewnątrz naszych domów. Efekt ten tworzymy poprzez ustawienie choinki i stroików wraz z migoczącymi bombkami, lampkami i łańcuchami. Skoro przystrajamy wnętrza w połyskujące, świąteczne ozdoby, podobnie możemy postąpić ze sobą.

Wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby
Choć biżuterię budującą świąteczny klimat możemy kupić dla siebie, znacznie więcej przyjemności gwarantuje nam podarowanie jej bliskiej osobie. W ten sposób jeszcze lepiej możemy celebrować świąteczny czas. Wyjątkowa biżuteria świąteczna to prezent tylko na ten jedyny, unikalny okres w roku. Możemy jednak z sentymentem przywdziewać ją co święta, powracając do cudownych wspomnień i tworząc nowe.
Świąteczne kolczyki, naszyjnik, bransoletkę czy pierścionek możemy podarować swojej mamie, siostrze, przyjaciółce czy drugiej połówce. Z pozoru niewielki prezent może zachwycać swoim minimalizmem. Warto zapakować go w efektowne pudełeczko, w którym będzie mógł być później przechowywany.

Najpiękniejsze motywy w biżuterii świątecznej
Istnieje wprost niezliczona ilość motywów w biżuterii świątecznej. Możemy postawić na eleganckie klasyki lub poszukać bardziej wyrafinowanych, oryginalnych wzorów. Wszystko zależy od naszego indywidualnego gustu lub upodobań osoby, którą chcemy obdarować.
Najprostszym symbolem, który od razu będzie się nam kojarzyć ze świętami, jest piękna, symetryczna śnieżynka w formie naszyjnika. Wbrew pozorom materiałem użytym do wykonania biżuterii nie musi być srebro. Równie zjawiskowo będzie prezentować się białe lub żółte złoto. Płatek śniegu może być dodatkowo przyozdobiony drobnymi kryształkami mieniącymi się w świetle.
Równie popularnym motywem świątecznym w biżuterii są gwiazdki. Pasują nie tylko do wisiorków, ale również kolczyków czy pierścionków. Mogą mieć różne formy i kształty, być wypełnione lub z delikatnym witrażem. Podarowana w święta gwiazdka ma w sobie więcej ciepła od wzoru w postaci śnieżynki. Dlatego będzie bardziej odpowiadać osobom o delikatnym, radosnym usposobieniu.
Z biegiem lat coraz popularniejsze stają się różne, kolorowe motywy biżuterii świątecznej. Dotyczy to w szczególności bransoletek, na których może znajdować się wiele drobnych zawieszek. Do świątecznej aury nawiązują przede wszystkim renifery, choinki, święte Mikołaje, bombki czy aniołki.

Podkreśl wartość świątecznych chwil
Zasiadając do stołu wigilijnego lub odwiedzając swoich bliskich w trakcie kolejnych, świątecznych dni, zwracamy szczególną uwagę na swój wygląd. W tak wyjątkowym czasie staramy się prezentować jak najlepiej. Wybieramy eleganckie kreacje, układamy fryzury i wykonujemy pełny makijaż. Warto zadbać również o efektowne dodatki w postaci tematycznej biżuterii. Naszą stylizację mogą podkreślić dobrze dobrane świąteczne kolczyki, naszyjnik lub inna, podobna ozdoba.
Jeśli planujemy podarować biżuterię drugiej osobie i zależy nam na uwypukleniu rangi tych konkretnych świąt, wzbogaćmy nasz prezent w grawer ze stosowną datą, inicjałami lub życzeniami. Dzięki temu jeszcze lepiej przekażemy swoje emocje oraz intencje, w wyjątkowy sposób celebrując świąteczny czas.

Artykuł przygotowany przez AllSilver – hurtowania biżuterii srebrnej i złotej.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna