Fotel fryzjerski. Jak wybrać odpowiedni?

Elementy aranżacji salony fryzjerskiego nie posiadają jedynie funkcji umożliwiającej sprawną pracę. Okazuje się, że właśnie na te aspekty zwracają uwagę klienci i wpływają na wyrabianą opinię o danym zakładzie. Profesjonalne wyposażenie wnętrza jest doskonałym sposobem na podniesienie statusu miejsca. Najistotniejszą inwestycją powinien być fotel fryzjerski. Z zasady musi być wygodny dla klienta i ułatwiać pracę dla stylistów.

Fotel fryzjerski z pompą gazową czy hydrauliczną?

Osoby stojące przed wyborem fotelu fryzjerskiego posiadają do wyboru modele gazowe albo hydrauliczne. Wariant z pompą gazowa charakteryzuje się niższą ceną, jednak nie zapewnia on oczekiwanej klasy komfortu. Regulacja wysokości odbywa się wyłącznie przy pustym fotelu, a także sam podnośnik cechuje się mniejszą żywotnością. Z kolei fotele z pompą hydrauliczną nie tylko mają dłuższy czas użytkowania, ale przede wszystkim umożliwiają regulowanie wysokości fotela z utrzymaniem najwyższego komfortu.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel fryzjerski?

Wybierając fotel fryzjerski nie należy skupiać się wyłącznie na samej pompie. Istotna jest podstawa fotela, która odpowiada za zapewnienie stabilności. Odpowiednio duża podstawa w połączeniu z kształtem dysku lub kwadratu zapewnia najlepszy komfort pracy. Chromowana podstawa przekłada na się na większą trwałość mebla. Równolegle należy zwrócić uwagę na ciężar. Optymalna masa wynosi mniej niż 10 kg, ponieważ przy tej wadze fotele są o wiele łatwiejsze w manewrowaniu.

Jednocześnie cena fotela nie powinna decydować o wyborze. Wiele osób podczas urządzania salonu decyduje się na wybór tańszych mebli, co pozwala zmniejszyć wartość ponoszonych kosztów. Z pewnością, oszczędzanie na fotelach nie jest najlepszym posunięciem. Fotel wpływa na odczuwany komfort przez klientów, a równolegle odciąża fryzjerów podczas pracy.

Fotel fryzjerski – design

Najlepsze fotele fryzjerskie powinny być stabilne, optymalnie lekkie, a także komfortowe w użytkowaniu. Jednocześnie musi stanowić uzupełnienie wnętrza salonu, zapewniając utrzymanie pożądanego stylu. Rynek mebli do zakładów fryzjerskich nieustannie się rozwija, co sprawia, że w sprzedaży dostępnych jest coraz więcej modeli, które można dopasować do każdej koncepcji stylistycznej. Wśród profesjonalnych fryzjerów ogromnym powodzeniem cieszą się marki tj. Ayala, Panda. Poza spełnieniem wymagań technicznych oferują fotele wykonane w stylu klasycznym, nowoczesnym, a także minimalistycznym. Te firmy spełniają wymagania osób o najbardziej wyszukanych gustach.

Co więcej, fotele fryzjerskie nie są tworzone w ściśle określonych, ponadczasowych barwach. Wiele z nich, można swobodnie dopasować kolorystycznie do wnętrza. Zarówno Panda, jak i Ayala umożliwiają wyprodukowanie fotela, którego kolor będzie w pełni uzależniony od preferencji przyszłego właściciela. Kolory obicia można wybierać zgodnie ze swoim gustem, a także łączyć kolory. Dostępne są także nietypowo spotykane kolory w salonach, nadające miejscu charakteru, tj.: fuksja, turkus, róż.

Zobacz fotele fryzjerskie dostępne w sklepie Salonova.pl

Oceń artykuł
[Suma: Średnia: ]
Informacja prawna