Co nowego w Apple Watch SE?

W tym roku, gigant z Cupertino zaprezentował nie tylko smartfona w przystępnej cenie, le również i smartwacha. Nowy inteligentny zegarek, Apple Watch SE to budżetowy wariant dla tych, którzy szukają świetnej jakości sprzętu w przystępnej cenie. Co nowego w Apple Watch SE?

Apple Watch SE  – wygląd, materiały oraz ekran

Apple Watch SE  to wersja inteligentnego zegarka, która bazuje na swoim poprzedniku. Znajdziemy w nim wiele podobieństw, ale i różnic. Na pierwszy rzut oka modele nie różnią się od siebie. W SE mamy taką samą kopertę, więc wizualnie nie można odróżnić tej wersji od poprzednich wariantów. Koronka wewnątrz jest aluminiowa i w tym samym kolorze co reszta obudowy. Mamy tutaj Retina LTPO OLED, a wielkość, rozdzielczość, a także jasność ekranu jest dokładnie taka sama, jak w poprzednich modelach: series 4, 5 oraz 6. Natomiast fundamentalną różnicę stanowi brak niegasnącego wyświetlacza.

Apple Watch SE  – funkcje

W Apple Watch SE nie ma nie tylko gasnącego wyświetlacza, ale również dwóch kluczowych funkcji zdrowotnych. Nowy wariant nie posiada sensora EKG, dostępnego w Series 4,5 i 6, a także czujników, które mierzą poziom tlenu we krwi. To nowość dostępna w series 6. Te braki powodują, że model jest budżetowy. Jednak inteligentny zegarek mierzy, a także informuje o zbyt niskim lub wysokim tętnie, arytmii i wykrywa upadki. Czujnik tętna jest bowiem taki sam, jak w poprzednich generacjach.  Znajdziemy w nim także stale aktywny wysokościomierz, a nawet i kompas

Apple Watch SE – podzespoły

Niska cena Apple Watch SE wynika nie tylko z braku kilku funkcji, ale również zastosowanych podzespołów. Można się domyślić, ze nie są one najnowszej generacji. Sercem inteligentnego zegarka jest układ S5 z dwurdzeniowym procesorem. To ten sam czip co w Apple Watch Series 5. Gwarantuje to taką samą szybkość i płynność jak Series 5 czy Series 4. W porównaniu do Series 6 może być nieco wolniejszy, bowiem ma on być o 20% wydajniejszy od poprzednika. Tak gwarantuje Apple.

Apple Watch SE posiada taki sam dysk jak w Series 5 i 6 , czyli o pojemności 32 GB. W nowym wariancie nie ma również wsparcia dla szybszego ładowania, co zdecydowanie jest minusem. Brakuje tu również WiFi 5GHz. Nie ma również czipu U1, czyli obsługi ultraszerokopasmowej komunikacji radiowej. Apple Watch SE można dostać za około 1500 złotych. Jest więc tańszy od Series 6 o około 700 złotych. Pod względem kwoty, jaką trzeba na niego wydać, konkuruje ze starszym modelami.

Apple Watch SE dość często porównuje się z inteligentnym zegarkiem Series SE. Także grupą docelową są osoby, które chcą już wymienić Series 3 na nowszy model, nie nadwyrężając zbyt mocno budżetu domowego. To również ciekawa alternatywa dla Series 4. Co prawda SE nie posiada EKG, ale za to ma wiele innych ciekawych funkcji takich jak aktywny wysokościomierz, nowszy procesor, 2 x większy dysk czy kompas, których starszy model nie posiada. Apple Watch SE to doskonała propozycja dla tych, który szukają świetnego zegarka inteligentnego w przystępnej cenie.

Zobacz na: https://idream.pl/watch-pl/watch-se.html

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna