Jak dbać o włosy niskoporowate?

Jak dbać o włosy niskoporowate

Włosy niskoporowate są dosyć łatwe w utrzymaniu i pięknie wyglądają. Jak je pielęgnować, żeby uzyskać najlepszy efekt?

Jak scharakteryzować włosy niskoporowate?

Włosy można charakteryzować za pomocą różnych czynników. Jednym z nich jest porowatość. Określa ona w jakim stopniu łuska jest odsunięta od kory włosy. To co wyróżnia włosy niskoporowate to ciasno przylegające i bardzo regularnie ułożone łuski. Dzięki temu pasma układają się jak tafla, są gładkie, mają wprost lustrzany blask. Ciasne ułożenie łusek sprawia też, że włosy niskoporowate są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony wykazują też oporność na stylizację – długo schną, trudno trwale je skręcić, ułożyć w fale. Odpowiednia pielęgnacja tego typu włosów pozwala jednak zadbać nie tylko o ich kondycję, ale również o to, aby pasma lepiej się układały.

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Żeby włosy niskoporowate były zadbane i prawidłowo odżywione należy stosować wysokiej jakości, odpowiednio dopasowane odżywki i szampony. Niskoporowate pasma są bardzo podatne na obciążanie, dlatego też nie należy stosować zbyt dużej ilości danego produktu na raz. W codziennej pielęgnacji idealnie sprawdzą się lekkie szampony, na przykład o ziołowym lub owocowym. Warto przynajmniej raz w tygodniu zastosować też peeling do skóry głowy, który usunie martwy naskórek, oczyści skalp, także z pozostałości kosmetyków do stylizacji. Co więcej, peeling może odbić włosy u nasady. Włosom niskoporowatym, w przypadku których łatwo o oklapnięcie, szczególnie to posłuży, pozwoli zwiększyć objętość całej fryzury. Jakie odżywki warto stosować? Najlepszym wyborem będą lekkie produkty, które mają w składzie zioła nadające świeżości, lekkości. Świetnie sprawdzą się rumianek czy rozmaryn. Pamiętajmy o tym, aby nie nakładać produktu przy skalpie – dodatkowo dociąży to włosy. Włosy niskoporowate lubią małe ilości emolientów, które mają wygładzające działanie. Warto dostarczać im odżywek proteinowych i humektantowych, a emolientowych tylko tyle, aby mogły zamknąć we włosie substancje odżywcze. Jeśli chcemy wzbogacić pielęgnację włosów niskoporowatych, dobrze jest od czasu do czasu nałożyć na włosy maskę lub olejek. Najlepiej sprawdzą się oleje o małych cząsteczkach, takie jak kokosowy, ponieważ lepiej wnikają one we włos. Można stosować same olejki, na przykład przed myciem, albo maski z nimi w składzie. Tego typu produkty zmiękczą włosy, nadadzą im więcej blasku.

Przeczytaj także:  Suplementacja cynkiem

Jak już wspomniano, włosy niskoporowate są dosyć trudne w stylizacji, chociaż rozpuszczone prezentują się naprawdę pięknie. Dobrze będą na nie działać lekkie, nieobciążające żele i lotiony, które wgniecione we włosy nadadzą im nieco sztywności. Zanim przystąpimy do suszenia lub używania prostownicy, albo lokówki, powinniśmy zabezpieczyć pasma przed działaniem wysokich temperatur. Warto w tym celu wykorzystać spray’e termoochronne, które nie dociążą włosów. Możemy je nakładać na całej długości włosów. Do utrwalenia uzyskanej stylizacji warto wypróbować utrwalający lakier, który pozwoli nam dłużej podtrzymać na przykład loki i fale. Włosy niskoporowate można też potraktować spray’em z solą morską, który pozwoli im uzyskać prawdziwie plażowy look.

Artykuł gościnny.

Informacja prawna