Domowa siłownia – przygotuj formę na lato bez wychodzenia z domu!

Wiele osób od dawna planowało zorganizować sobie prywatną, domową siłownię, w której moglibyśmy szlifować swoją formę na lato. Brak czasu lub zwykłe lenistwo zawsze jednak sprawiało, że ograniczyliśmy się do wykupienia karnetu na siłownię, która oferuje wszystkie niezbędne maszyny i akcesoria potrzebne do zorganizowania treningu. Obecnie jednak, w obliczu nakazu pozostania w domu, warto jest wrócić do pomysłu stworzenia własnej, domowej siłowni, która pozwoli nam na zachowanie smukłej i umięśnionej sylwetki nawet pomimo zamkniętych siłowni i klubów fitness.

Od czego zacząć przygotowanie domowej siłowni?

Pierwszym krokiem, który powinniśmy poczynić w celu stworzenia domowej siłowni, jest zaaranżowanie jednego z pomieszczeń w domu lub chociaż jego fragmentu. Nie potrzebujemy w tym celu ogromnych przestrzeni, jednak warto wybrać takie miejsce, które umożliwia nam swobodne ruchy podczas naszych treningów. W naszej domowej siłowni warto zwrócić uwagę na podłogę. Powinniśmy zadbać o antypoślizgowe podłoże, które zminimalizuje jakiekolwiek ryzyko nieszczęśliwego upadku lub innych urazów. Jeżeli nasza podłoga wyposażona jest w panele lub kafle, wystarczy duża mata treningowa, która doskonale zastąpi nam specjalistyczną powierzchnię antypoślizgową.

Jakie akcesoria przydadzą nam się w domowej siłowni?

Obecnie na rynku dostępne są setki maszyn oraz urządzeń do treningów. Wybór akcesoriów do naszej domowej siłowni powinien być w głównej mierze uzależniony od specyfiki treningu, jaki wykonujemy. Duże znaczenie ma również budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wyposażenie naszej prywatnej siłowni. Jeżeli nasz plan treningowy obejmuje jakiekolwiek wariacje z ciężarami, warto w pierwszej nabyć ławeczkę treningową wraz ze sztangą i sztangielkami. Ta podstawa domowej siłowni pozwoli nam na realizowanie wielu ćwiczeń zarówno górnych partii mięśni, jak i brzucha. Dobrym pomysłem jest też dokupienie kilku przydatnych akcesoriów jak kettlebell, skakanka, ekspander czy drążek. Są to doskonałe przedmioty, które będą podstawą, jeśli nie wykonujemy ćwiczeń siłowych.

Przeczytaj także:  4 najlepsze przepisy na letnie koktajle z superfoods

Jakie są plusy zorganizowania domowej siłowni?

Domowa siłownia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zachować świetną formę bez potrzeby wychodzenia z domu. Podstawowe wyposażenie domowej siłowni nie jest kosztowne, dlatego w dłuższym okresie będzie to dla nas oszczędność pieniędzy, którą w normalnych warunkach wydalibyśmy na karnet. Dodatkowo domowa siłownia oznacza swobodę korzystania z niej o każdej porze dnia i nocy bez wścibskich oczu innych trenujących.

Podobne posty:

Przeczytaj także:  Szampony bez SLS - niezbędne przy wrażliwej skórze głowy
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jeśli spodobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco >> POLUB FashionAndBeauty.pl na facebook