Domowa siłownia – przygotuj formę na lato bez wychodzenia z domu!

domowa silownia - jak cwiczyc w domu

Wiele osób od dawna planowało zorganizować sobie prywatną, domową siłownię, w której moglibyśmy szlifować swoją formę na lato. Brak czasu lub zwykłe lenistwo zawsze jednak sprawiało, że ograniczyliśmy się do wykupienia karnetu na siłownię, która oferuje wszystkie niezbędne maszyny i akcesoria potrzebne do zorganizowania treningu. Obecnie jednak, w obliczu nakazu pozostania w domu, warto jest wrócić do pomysłu stworzenia własnej, domowej siłowni, która pozwoli nam na zachowanie smukłej i umięśnionej sylwetki nawet pomimo zamkniętych siłowni i klubów fitness.

Od czego zacząć przygotowanie domowej siłowni?

Pierwszym krokiem, który powinniśmy poczynić w celu stworzenia domowej siłowni, jest zaaranżowanie jednego z pomieszczeń w domu lub chociaż jego fragmentu. Nie potrzebujemy w tym celu ogromnych przestrzeni, jednak warto wybrać takie miejsce, które umożliwia nam swobodne ruchy podczas naszych treningów. W naszej domowej siłowni warto zwrócić uwagę na podłogę. Powinniśmy zadbać o antypoślizgowe podłoże, które zminimalizuje jakiekolwiek ryzyko nieszczęśliwego upadku lub innych urazów. Jeżeli nasza podłoga wyposażona jest w panele lub kafle, wystarczy duża mata treningowa, która doskonale zastąpi nam specjalistyczną powierzchnię antypoślizgową.

Jakie akcesoria przydadzą nam się w domowej siłowni?

Obecnie na rynku dostępne są setki maszyn oraz urządzeń do treningów. Wybór akcesoriów do naszej domowej siłowni powinien być w głównej mierze uzależniony od specyfiki treningu, jaki wykonujemy. Duże znaczenie ma również budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wyposażenie naszej prywatnej siłowni. Jeżeli nasz plan treningowy obejmuje jakiekolwiek wariacje z ciężarami, warto w pierwszej nabyć ławeczkę treningową wraz ze sztangą i sztangielkami. Ta podstawa domowej siłowni pozwoli nam na realizowanie wielu ćwiczeń zarówno górnych partii mięśni, jak i brzucha. Dobrym pomysłem jest też dokupienie kilku przydatnych akcesoriów jak kettlebell, skakanka, ekspander czy drążek. Są to doskonałe przedmioty, które będą podstawą, jeśli nie wykonujemy ćwiczeń siłowych.

Jakie są plusy zorganizowania domowej siłowni?

Domowa siłownia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zachować świetną formę bez potrzeby wychodzenia z domu. Podstawowe wyposażenie domowej siłowni nie jest kosztowne, dlatego w dłuższym okresie będzie to dla nas oszczędność pieniędzy, którą w normalnych warunkach wydalibyśmy na karnet. Dodatkowo domowa siłownia oznacza swobodę korzystania z niej o każdej porze dnia i nocy bez wścibskich oczu innych trenujących.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna