Jak samodzielnie zrobić manicure hybrydowy?

manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe to hit ostatnich lat! Wiele kobiet nie wyobraża sobie już powrotu do tradycyjnego manicure. Te innowacyjne produkty mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim są niezwykle odporne, ich aplikacja jest bardzo prosta i mimo, że trwał trochę dłużej niż aplikacja tradycyjnego lakieru, tak naprawdę nie sprawia nikomu większej trudności. Warto wiedzieć co należy posiadać, aby samodzielnie wykonać manicure hybrydowy i jak go wykonać w zaciszu domowym.

Co jest potrzebne, aby wykonać manicure hybrydowy w domu?

Aby wykonać w domu manicure hybrydowy konieczne jest posiadanie kilku akcesoriów. Najważniejsza jest lampa UV lub LED. To dzięki niej można utwardzić manicure. Ponadto trzeba także posiadać specjalny cleaner do przemywania płytki paznokcia, primer bezkwasowy, który odtłuszcza płytkę i sprawia, że lakier mocniej i lepiej się na niej trzyma, a także trzy lakiery:

  • bazę, która jest przeźroczysta i nakłada się nią bezpośrednio na paznokieć (w sklepach dostępne są różne bazy – zwyczajne, lub np. witaminowe, które są przeznaczone dla słabszych i bardziej wymagających paznokci),
  • kolor – w sklepach dostępne jest wiele lakierów hybrydowych różnych firm, można nimi wykonać wybrane konfiguracje i zachwycające wzory,
  • top – czyli kolejny bezbarwny lakier, którym pokrywa się warstwę koloru, ma on za zadanie zabezpieczyć manicure, a także do nabłyszczyć lub zmatowić, zależnie od rodzaju produktu.

Podczas robienia w domu manicure hybrydowego z pewnością przydadzą się także takie akcesoria jak: patyczki z drzewa bambusowego, cążki do skórek, waciki bez pyłowe, oliwka do skórek, bloczek polerski, pilniczek i różne cekiny i pyłki do wykonania zdobień.

Wykonanie manicure hybrydowego krok po kroku

W pierwszej kolejności trzeba nadać paznokciom odpowiedni kształt. W tym celu warto użyć pilnika. Dobrze uformowaną płytkę paznokcia należy odpowiednio zmatowić, a pyłem dokładnie usunąć. Następnie wacik trzeba nasączyć cleanerem i przemyć nim płytkę paznokcia, po czym odtłuścić ją primerem. Kiedy produkt wyschnie można nałożyć cieniutką warstwę bazy, tak aby pokryć cały paznokieć i zabezpieczyć wolny brzeg. Lakier należy utwierdzić w lampie. Zwykle wystarczy tylko jedna warstwa, jednak niektórzy decydują się na dwie. Kiedy top jest zabezpieczony można przejść do aplikacji wybranego koloru. Zależnie od pigmentacji wystarczą dwie lub trzy warstwy, które także trzeba zabezpieczyć w lampie. Na koniec warstwę koloru trzeba zabezpieczyć topem i po wyciągnięciu ręki z lampy przemyć go cleanerem. Ostatnim krokiem jest użycie oliwki do skórek oraz nawilżającego kremu do rąk.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna