Czy warto zainwestować w lampy UV do paznokci?

lampa uv

Manicure jest jednym z najczęściej wykonywanych przez kobiety zabiegów kosmetycznych. Zadbane dłonie i paznokcie są często ważnym aspektem efektywności w pracy, a także dodatkowym plusem jeśli chodzi o dobre samopoczucie i akceptację swojego wyglądu. Mimo tego, jak wiele manicurzystek prowadzi własne salony lub oferuje usługi z dojazdem do klienta, wiele osób decyduje się na samodzielne tworzenie paznokciowych stylizacji. Nie jest to trudne, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Podstawą pięknego i trwałego manicure jest dobra lampa do paznokci. Czy i ile warto w nią zainwestować?

Czym są lampy UV do paznokci i jakie są ich rodzaje

Lampa do paznokci to niewielkie urządzenie, które pozwala na stworzenie żelowej, akrylowej czy hybrydowej stylizacji paznokci w domu. Na rynku znajdziemy naprawdę wiele ich rodzajów. Po pierwsze należy rozróżnić lampy UV oraz LED. Od tego, jakie źródło światła wybierzemy, zależy skuteczność i czas utwardzania produktów, a więc także całkowity czas, jaki musimy poświęcić na zrobienie paznokci. Dlatego lampy LED mocno wypierają lampy UV z rynku – są nie tylko skuteczniejsze, jeśli chodzi o dotarcie światła w najmniejsze zakamarki paznokcia, ale też utwardzanie w nich nie wymaga tak dużo czasu, jak w przypadku lamp UV. Po drugie istotną kwestią jest wybór kształtu lampy. Najczęściej najlepiej sprawdzają się klasyczne lampy budki, choć bez problemu kupimy też lampy tunelowe czy malutkie mostki.

Czy warto zainwestować w lampy do paznokci? Jakie są ich zalety i wady?

Wiele osób decyduje się na zakup lampy ze względu na chęć znalezienia oszczędności. Manicure u kosmetyczki to często wydatek rzędu 50-70 zł w mniejszych miejscowościach, ale nawet 150 zł w przypadku bardziej skomplikowanych stylizacji w większych miastach. Nic dziwnego, że zakup lampy za ponad 100 zł wydaje się przy tych cenach rozsądny. Koszty są więc zdecydowaną zaletą tego rozwiązania. Dodatkowo możemy samodzielnie kupić wybrane przez nas kolory i nie musimy zdawać się na mniejszy lub większy wybór u stylistki. Jakie są wady domowego manicure? No cóż, nic nie przychodzi od razu, więc także robienia paznokci trzeba się nauczyć. Pierwsze kroki mogą być trudne, jednak robienia samego manicure hybrydowego można nauczyć się naprawdę bardzo szybko. Poza tym jest to kreatywny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli poszukujecie idealnej lampy UV i chcecie dowiedzieć się więcej, przed zakupem zobaczcie poradnik i wybierzcie najlepsze lampy UV do paznokci z homelook.pl

Jak działają lampy UV do paznokci?

Lampy UV utwardzają żele i lakiery hybrydowe dzięki emisji światła ultrafioletowego. W zależności od ilości świetlówek czy diod w lampach LED i DUAL LED fale światła mają różną długość, co przekłada się na czas utwardzania produktów. Tutaj swoimi prawami rządzą już chemia i fizyka – aby dobrze stworzyć manicure, trzeba używać odpowiednich ilości produktów i utwardzać je przez określoną długość czasu. Brzmi skomplikowanie, jednak po kilku próbach zasady te wchodzą w nawyk i nie trzeba się nad nimi zastanawiać.

Jakie są alternatywy dla lamp UV?

Oczywiście jeśli nie chcesz kupować lampy, możesz samodzielnie wykonać manicure przy pomocy tradycyjnych lakierów. Nie są jednak one tak trwałe i odporne na uszkodzenia jak paznokcie hybrydowe czy żelowe. Ciekawą propozycją manicure, który można stworzyć bez użycia lampy UV, jest manicure tytanowy. Do jego wykonania używa się specjalnych chemicznych płynów i proszków tytanowych. Jest to jednak trudniejszy rodzaj manicure, wymagający dużej skrupulatności i czasu, jaki trzeba poświęcić na wysuszenie paznokci i wypiłowanie nierówności. Włożenie do lampy dłoni z paznokciami pomalowanymi lakierem jest naszym zdaniem nieporównywalnie prostsze.

Ile kosztują lampy UV? Czy to drogie rozwiązanie?

Ceny lamp UV są naprawdę różne, wszystko zależy od ich rozmiaru oraz rodzaju technologii, jaką wykorzystują. Nie można jednak powiedzieć, w kontekście cen za wizytę u manicurzystki, że jest to urządzenie drogie. Najpopularniejsze modele znajdziemy w cenie około 100 zł. Modele opatrzone logo znanej marki to przedział 150-200 zł. Bez problemu znajdziemy jednak tanie modele, które niekoniecznie są gorsze od markowych, a kosztują zaledwie 40-50 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie produkty, jakie potrzebne są do wykonania manicure hybrydowego, czyli bazę, top, lakiery kolorowe, primery, cleanery czy aceton i waciki, warto zdecydować się na gotowe zestawy startowe, które często kosztują lekko ponad 100 zł, czyli w zasadzie tyle, co sama lampa.

Podsumowanie

Domowy manicure hybrydowy u osób, które mają zdolności artystyczne i poczucie estetyki, wcale nie musi różnić się od tego, wykonywanego przez profesjonalne stylistki. Jednak kluczem do wykonania trwałych i pięknych paznokci jest dobry sprzęt, w tym przede wszystkim lampa. Dlatego przed jej zakupem warto co nieco poczytać w internecie, by sprawdzić, co obecnie jest najpopularniejsze i oferuje najlepszą jakość. Dzięki temu wybrana przez Ciebie lampa UV pozwoli na szybkie i sprawne wykonanie domowego manicure, który będzie trwały do następnej stylizacji.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna