Jak dbać o włosy o wysokiej porowatości?

gęste włosy

Gęste i lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Nie ma się temu co dziwić, bo zadbane pukle są w stanie dodać nam atrakcyjności. Aby móc się jednak cieszyć pięknymi włosami, należy zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację. Szczególnie niełatwe zadanie mają kobiety posiadające włosy o wysokiej porowatości. Na szczęście, istnieją kosmetyki, które pomogą skutecznie zadbać nawet o takie kosmyki.

Oczyszczaj skórę głowy delikatnie

Włosy wysokoporowate bardzo często naturalnie się kręcą lub falują. Niestety, wysoka porowatość włosów może pojawić się również na skutek nieprawidłowej ich pielęgnacji. Przede wszystkim, posiadaczki włosów o wysokiej porowatości muszą pamiętać o delikatnym oczyszczaniu skóry głowy. Warto pozbyć się ze swojej łazienki intensywnie oczyszczających szamponów, które zawierają w swoim składzie silne detergenty. Warto postawić na szampony, w których znajdziemy substancje łagodnie oczyszczające skalp. Starajmy się również stosować technikę prawidłowego mycia. Zanim nałożymy szampon na skórę głowy, delikatnie spieńmy go w w naszych dłoniach. Unikajmy również mycia włosów szamponem na całej ich długości. Jeżeli nasze włosy są naprawdę bardzo suche, dobrym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie ich przed myciem odżywką.

Nie zapomnij o odpowiednim nawilżeniu

Pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości musi opierać się na nawilżaniu. Pozbawione elastyczności kosmyki potrzebują dużej ilości substancji o potencjale odżywczym. Dobrze jest stosować maski bogate w emolienty. Nie powinnyśmy również unikać odżywek oraz masek z wysoka zawartością protein. Raz w tygodniu warto nakładać na włosy maskę i potrzymać ją na nich przez minimum godzinę. Dobrze byłoby również nałożyć na włosy czepek lub ręcznik. Wówczas składniki aktywne zawarte w masce znacznie lepiej się wchłoną. Bardzo dobre efekty przynosi także olejowanie włosów. Do pielęgnowania włosów wysokoporowatych warto używać między innymi oleju lnianego, oleju z marakui, a także oliwy z oliwek. Pamiętajmy jednak, aby nie nakładać na włosy zbyt dużej ilości oleju, bo mogłaby ona obciążyć włosy. Zabieg trzeba powtarzać regularnie, bo tylko wówczas będzie można cieszyć się z satysfakcjonujących i przede wszystkim trwałych efektów. To samo dotyczy stosowania masek i odżywek. Jeśli chodzi o te pierwsze, wystarczające będzie używanie ich raz w tygodniu. Odżywki koniecznie stosujmy jednak po każdym myciu. W przeciwnym razie możemy mieć problem z rozczesaniem naszych włosów. Mogą się one także puszyć i elektryzować.

Przeczytaj także:  Henna pudrowa - niekwestiowany hit pielęgnacji brwi
Informacja prawna