Co położyć między szafkami w kuchni?

Aranżacja przestrzeni między szafkami w kuchni czasami sprawia problemy. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, które nie tylko prezentuje się atrakcyjnie, ale także jest funkcjonalne i praktyczne.

Płytki ceramiczne – najpopularniejsze rozwiązanie

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów na wypełnienie przestrzeni między szafkami w kuchni są płytki ceramiczne. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ płytki ceramiczne można łatwo wyczyścić. Dodatkowo w sklepach stacjonarnych i internetowych jest spory wybór tego typu płytek, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Taki materiał jest odporny na działanie wilgoci i wysokiej temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne. Jeszcze do niedawna najmodniejsze były niewielkie płytki ceramiczne w stonowanych kolorach, jednak od kilku sezonów na pierwszy plan wysuwają się płytki w formie mozaiki, a także kafelki, na przykład w kolorze białym. Dodatkowo niektórzy decydują się na ciekawe pod względem stylistycznym dekory. Można umieścić je w niektórych miejscach między płytkami i sprawić, że cała powierzchnia wygląda atrakcyjnie wizualnie.

Naklejki na kafelki – funkcjonalny i prosty sposób

Układanie nowych płytek w kuchni między szafkami zajmuje zwykle trochę czasu i może być kosztowne, ponieważ poprzednią warstwę trzeba skuć. Okazuje się, że bardzo dobry rozwiązaniem w trakcie remontu są naklejki na kafelki. Jest to sposób dosyć tani, ale także funkcjonalny i bardzo praktyczny. Klienci mogą wybierać spośród różnorodnych typów naklejek, w ciekawych barwach i wzorach. Jednym z największych atutów takiego rozwiązania jest brak konieczności skuwania poprzednich płytek. W ten sposób można w łatwy i szybki sposób zmienić wizerunek swojej kuchni.

Lacobel – nowoczesne rozwiązanie

Lacobel to lakierowane szkło dekoracyjne, które od kilku lat uznawane jest za doskonałą alternatywę dla płytek, kafli oraz płyt MDF. Jedną z najważniejszych kwestii jest funkcjonalność – lacobel można w prosty sposób utrzymać w czystości, ponieważ jest on odporny na wilgoć. Klienci mogą wybierać spośród różnych kolorów lacobelu, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dopasowanego do przestrzeni w kuchni. Lacobel prezentuje się bardzo elegancko i atrakcyjnie. Warto pamiętać o tym, że samodzielny montaż lacobelu jest dosyć trudny i lepiej zdecydować się na współpracę z fachowcami.

Cegła lub drewno między szafkami kuchennymi

Jeszcze innym rozwiązaniem jest położenie cegły lub drewna między szafkami kuchennymi. W obu przypadkach można w ten sposób nadać swojej kuchni przytulny, domowy klimat. Cegła robi bardzo dobre wrażenie, nie osadza się na niej brud, a dodatkowo jej fakturę można podkreślić specjalnym oświetleniem. Ściany wyłożone drewnem pasują z kolei do pomieszczeń w stylu skandynawskim. Warto jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio zaimpregnować drewno i zadbać o jego pielęgnację.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna