Sprawdzone sposoby na brodawki wirusowe

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Brodawki pojawiają się u osób w różnym wieku. Związane są z osłabieniem organizmu. Słabszy system odpornościowy nie jest w stanie skutecznie zwalczyć wirusów powodujących ich powstawanie. Cierpią na nie zarówno dorośli, jak i dzieci, nawet te w wieku przedszkolnym. Istnieje wiele metod leczenia począwszy od płynów na kurzajki po zabiegi chirurgiczne i laserowe.

Uwaga na kurzajki podczas korzystania z basenu

Miejscem, w którym możemy zarazić się wirusem brodawczaka są pływalnie. Na basenie panują dobre warunki sanitarne, a mimo to duża liczba ludzi, gorące i wilgotne powietrze, sprzyjają namnażaniu się wirusów. Najczęściej kurzajki pojawiają się na stopach i dłoniach. Jednak potrafią urosnąć także na twarzy, plecach i innych częściach ciała. Leczenie kurzajek może przybierać różne formy. Są to zarówno tradycyjne środki przeciwzapalne stosowane na skórę, np. ziele glistnika, kwas salicylowy lub kwas mlekowy. W przypadku pojawienia się kurzajki, warto skonsultować się chociażby z lekarzem rodzinnym, gdyż niektóre leki wydawane są na receptę.

Sprawdzone środki lecznicze na kurzajki

Płyny na kurzajki to najtańsze i najpopularniejsze środki, które pomogą zwalczyć wirusowe zmiany na skórze. Wybór odpowiedniego leku zależy od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się umiejscowienie brodawki, wielkość zmian chorobowych i liczba kurzajek. Mogą występować pojedynczo lub tworzyć skupiska. Kurzajki powodują swędzenie skóry, a jeśli zlokalizowane są na stopie, sprawiają ból podczas chodzenia. Od czego zacząć leczenie brodawek? Jeśli nie mamy czasu na wizytę u lekarza czy na zabieg u podologa, z łatwością znajdziemy preparaty na kurzajki do samodzielnego stosowania.

Przeczytaj także:  Jak można się zarazić sepsą?

Płyny likwidujące zmiany brodawkowe na skórze

Rozpoczynając walkę z kurzajkami powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. W zależności od tego, jak duża jest zmiana skórna, leczenie może trwać nawet rok a zmiany wirusowe lubią powracać. Płyny na kurzajki mają za zadanie odkażenie pęcherzy brodawkowych i wysuszenie skóry wokół brodawki.

Glistnik na kurzajki jako naturalny środek leczniczy

Glistnik to ziele o właściwościach przeciwzapalnych i o działaniu przeciwwirusowym. Płyn na kurzajki z wyciągiem z glistnika należy stosować zgodnie z instrukcją lub zaleceniami lekarza albo podologa. Jest delikatny, powoli wysusza kurzajkę. Wyciąg z glistnika może podrażniać zdrową skórę, dlatego należy być ostrożnym podczas stosowania płynu.

Kwas salicylowy i mlekowy do wysuszenia brodawek

Wysuszenie brodawki to jedna ze skutecznych metod terapii kurzajek. Zazwyczaj dwa razy dziennie aplikuje się na skórę płyn o odpowiednim stężeniu kwasu salicylowego i kwasu mlekowego. Obie substancje mają właściwości wysuszające. Działają intensywnie na brodawki, ale podobnie jak glistnik mogą podrażnić zdrową skórę. Kwas salicylowy na kurzajki pomaga szybko pozbyć się pęcherzy.

Jeśli spodobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco >> POLUB FashionAndBeauty.pl na facebook

Podobne posty: