Sprawdzone sposoby na brodawki wirusowe

kurzajki

Brodawki pojawiają się u osób w różnym wieku. Związane są z osłabieniem organizmu. Słabszy system odpornościowy nie jest w stanie skutecznie zwalczyć wirusów powodujących ich powstawanie. Cierpią na nie zarówno dorośli, jak i dzieci, nawet te w wieku przedszkolnym. Istnieje wiele metod leczenia począwszy od płynów na kurzajki po zabiegi chirurgiczne i laserowe.

Uwaga na kurzajki podczas korzystania z basenu

Miejscem, w którym możemy zarazić się wirusem brodawczaka są pływalnie. Na basenie panują dobre warunki sanitarne, a mimo to duża liczba ludzi, gorące i wilgotne powietrze, sprzyjają namnażaniu się wirusów. Najczęściej kurzajki pojawiają się na stopach i dłoniach. Jednak potrafią urosnąć także na twarzy, plecach i innych częściach ciała. Leczenie kurzajek może przybierać różne formy. Są to zarówno tradycyjne środki przeciwzapalne stosowane na skórę, np. ziele glistnika, kwas salicylowy lub kwas mlekowy. W przypadku pojawienia się kurzajki, warto skonsultować się chociażby z lekarzem rodzinnym, gdyż niektóre leki wydawane są na receptę.

Sprawdzone środki lecznicze na kurzajki

Płyny na kurzajki to najtańsze i najpopularniejsze środki, które pomogą zwalczyć wirusowe zmiany na skórze. Wybór odpowiedniego leku zależy od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się umiejscowienie brodawki, wielkość zmian chorobowych i liczba kurzajek. Mogą występować pojedynczo lub tworzyć skupiska. Kurzajki powodują swędzenie skóry, a jeśli zlokalizowane są na stopie, sprawiają ból podczas chodzenia. Od czego zacząć leczenie brodawek? Jeśli nie mamy czasu na wizytę u lekarza czy na zabieg u podologa, z łatwością znajdziemy preparaty na kurzajki do samodzielnego stosowania.

Przeczytaj także:  Makijaż koreański, czyli piękno tkwi w naturze

Płyny likwidujące zmiany brodawkowe na skórze

Rozpoczynając walkę z kurzajkami powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. W zależności od tego, jak duża jest zmiana skórna, leczenie może trwać nawet rok a zmiany wirusowe lubią powracać. Płyny na kurzajki mają za zadanie odkażenie pęcherzy brodawkowych i wysuszenie skóry wokół brodawki.

Glistnik na kurzajki jako naturalny środek leczniczy

Glistnik to ziele o właściwościach przeciwzapalnych i o działaniu przeciwwirusowym. Płyn na kurzajki z wyciągiem z glistnika należy stosować zgodnie z instrukcją lub zaleceniami lekarza albo podologa. Jest delikatny, powoli wysusza kurzajkę. Wyciąg z glistnika może podrażniać zdrową skórę, dlatego należy być ostrożnym podczas stosowania płynu.

Kwas salicylowy i mlekowy do wysuszenia brodawek

Wysuszenie brodawki to jedna ze skutecznych metod terapii kurzajek. Zazwyczaj dwa razy dziennie aplikuje się na skórę płyn o odpowiednim stężeniu kwasu salicylowego i kwasu mlekowego. Obie substancje mają właściwości wysuszające. Działają intensywnie na brodawki, ale podobnie jak glistnik mogą podrażnić zdrową skórę. Kwas salicylowy na kurzajki pomaga szybko pozbyć się pęcherzy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna