7 powodów, dla których warto ściąć włosy

Wielu paniom zależy na zapuszczeniu jak najdłuższych włosów. Jednak najmodniejszą fryzurą w tym sezonie jest krótki bob. Nie przekonuje Cię to do metamorfozy? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zdecydować się na ścięcie włosów.

#1 Twoje włosy będą zdrowsze i pozbędziesz się rozdwojonych końcówek

Większość osób decyduje się na cięcie ze względu na złą kondycję włosów. W ten sposób możemy pozbyć się kosmyków, które nadal pamiętają nieudane eksperymenty z farbowaniem czy czasy codziennego prostowania. Co więcej, dzięki ścięciu rozdwojonych końcówek Twoje włosy będą wyglądać na zdrowsze i bardziej gęste.

#2 Nie każdej osobie pasują długie włosy

Długie włosy uchodzą za symbol kobiecości, ale nie każda kobieta wygląda w nich dobrze. Jeżeli posiadasz rzadkie lub cienkie włosy długość przed ramiona będzie Ci pasować zdecydowanie bardziej. Długie włosy nie są też najlepszym wyborem jeśli masz szczupłą twarz. Poza tym duże znaczenie w doborze fryzury ma sylwetka. W przypadku niskich pań lepiej sprawdzą się krótkie włosy, ponieważ długie optycznie skracają sylwetkę. Na strzyżenie włosów najlepiej udać się do renomowanego salonu fryzjerskiego jak np. Mąż Fryzjerki. Specjalista przyjrzy się Twojej twarzy oraz sylwetce i doradzi jaka fryzura będzie pasować do Ciebie najlepiej. Zadba również o to żeby dobrze układała się na co dzień.

#3 Możesz komuś pomóc

Jeśli ścinasz więcej niż 25 cm włosów możesz oddać je fundacji, która zajmuje się perukami dla kobiet po chemioterapii. Nowa fryzura poprawi humor nie tylko Tobie, ale również komuś innemu!

#4 Możesz więcej eksperymentować z fryzurami

Posiadaczki krótkich włosów mają szersze pole do eksperymentów z fryzurą. Farbowanie włosów negatywnie wpływa na ich kondycję, a krótkie włosy łatwiej jest utrzymać w dobrym stanie. Warto też dodać, że nawet jeśli efekt koloryzacji nie będzie nam odpowiadał możemy szybko wrócić do koloru naturalnego.

#5 Krótkie włosy są bardziej ekonomiczne

Mając krótkie włosy zaoszczędzisz na kosmetykach. Maski, odżywki czy olejki do włosów posłużą Ci zdecydowanie dłużej niż w przypadku posiadaczek długich kosmyków. Dzięki temu bez wyrzutów sumienia będziesz mogła testować więcej kosmetyków!

#6 Krótkie włosy szybciej schną

Krótkie włosy dużo szybciej schną, dzięki czemu zaoszczędzisz czas. Poza tym posiadaczki długich włosów zazwyczaj muszą używać suszarki do włosów. Wysoka temperatura wpływa niekorzystnie na ich stan, więc kiedy zrezygnujesz z suszarki Twoje kosmyki będą zdrowsze.

#7 Krótkie włosy są wygodne

Powoli zbliża się lato. W cieplejsze dni krótkie włosy są dużo bardziej wygodne. Każda posiadaczka długich włosów zna ten dyskomfort kiedy kosmyki grzeją kark czy plecy. Krótka fryzura świetnie sprawdzi się podczas wakacji. Wiatr na plaży nie sprawi, że włosy zasłonią Ci cały widok, a po kąpieli w morzu szybko wyschną.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3.5]
Informacja prawna