Jak przygotować skórę na wiosnę?

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę – kobieta podczas zabiegu

Dni są coraz dłuższe, cieszymy się wyższymi z każdym dniem temperaturami i coraz większą ilością słońca – to oznaki zbliżającej się wiosny. Ulubioną przez wiele osób porę roku warto powitać zdrowym, zadbanym, odświeżonym wyglądem – pomogą w tym zabiegi kosmetyczne na wiosnę. Jakie polecamy w szczególności?

Z tekstu dowiesz się:

  • jak wyrównać koloryt skóry dzięki peelingom chemicznym,
  • jak o skórę na wiosnę pomoże zadbać zabieg Intraceuticals.

Zima to trudny czas dla cery. Jest narażona z jednej strony na działanie mrozu i wiatru na zewnątrz, z drugiej – przesusza ją powietrze w mieszkaniach nagrzewane przez kaloryfery. W okresie zimowym jemy też zazwyczaj mniej owoców i warzyw, więc nietrudno o niedobory witamin i minerałów niezbędnych dla zachowania dobrej kondycji skóry.

Nic więc dziwnego, że na przedwiośniu wiele osób zauważa pogorszenie stanu cery – bywa podrażniona, przesuszona, łuszczy się, ma niezdrowy koloryt, wyraźnie brakuje jej świeżości i blasku. Dlatego nadchodzące tygodnie warto poświęcić na profesjonalne zabiegi kosmetyczne na twarz wiosną, dzięki którym skóra odzyska zdrowy, estetyczny wygląd.

Zabiegi na wiosnę – usuń to, co niepotrzebne!

Pierwszym krokiem do odświeżenia skóry na wiosnę powinno być pozbycie się martwego naskórka. Złuszczenie zrogowaciałych komórek wyraźnie poprawi koloryt, zminimalizuje widoczność ewentualnych blizn, zredukuje niedoskonałości, a także pobudzi do pracy fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek niezbędnych dla zdrowia i pięknego wyglądu cery.

Zatem jak wyrównać koloryt skóry, pozbyć się martwego naskórka i odświeżyć skórę na wiosnę? Idealnym zabiegiem będą tu peelingi chemiczne, podczas których wykorzystuje się różnego rodzaju kwasy: azelainowy, ferulowy, migdałowy, pirogronowy, mlekowy czy glikolowy. Substancje te, o określonym stężeniu, nakłada się na twarz – ich główną właściwością jest złuszczanie martwego naskórka na różnej głębokości.

Najlepsze efekty przynosi oczywiście wykonanie serii peelingów chemicznych – od 4 do 12 w odstępie od 1 do 3 tygodni. Zabiegi pozwalają na usunięcie szorstkości skóry, jej wygładzenie, redukcję rumienia, spłycenie drobnych zmarszczek, złagodzenie trądziku i rozjaśnienie przebarwień. Co ważne, dogłębnie oczyszczona cera pozbawiona martwego naskórka jest gotowa na przyjęcie składników aktywnych podczas kolejnych zabiegów.

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę – Intraceuticals

A jakie zabiegi kosmetyczne na wiosnę pozwolą na błyskawiczne nawilżenie i dotlenienie skóry? W klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie dużą popularnością cieszy się zabieg Intraceuticals, zwany również zabiegiem gwiazd, z którego korzystają m.in. Jennifer Lopez, Eva Longoria oraz Kate Perry.

Intraceuticals bazuje na właściwościach tlenu hiperbarycznego – poprzez wykorzystanie zjawiska infuzji skoncentrowane składniki aktywne są wtłaczane w głębsze partie skóry, gdzie działają o wiele efektywniej. W czasie zabiegu wykorzystuje się m.in. preparaty na bazie kwasu hialuronowego – wielkocząsteczkowego, który wiąże wilgoć z otoczenia i utrzymuje ją w skórze na dłużej, a także niskocząsteczkowego, który przenika w głębsze partie skóry wraz ze składnikami aktywnymi.

Już po pierwszym zabiegu widoczna jej poprawa nawilżenia, jędrności oraz napięcia skóry. Spłyceniu ulegają zmarszczki mimiczne, a okolice oczu i ust stają się wyraźnie gładsze. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów w odstępie tygodnia. Serię taką warto powtarzać dwa razy do roku.

Pielęgnacja skóry na wiosnę powinna być jak najbardziej kompleksowa, ukierunkowana na rozwiązanie różnych problemów natury estetycznej, z jakimi borykamy się zimą. Kilka profesjonalnych zabiegów dopasowanych do potrzeb sprawi, że w ciepłe, wiosenne dni można wejść z piękną, odświeżoną, zdrowo wyglądającą cerą!

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna