Zasady odpowiedniej pielęgnacji twarzy

pielęgnacja twarzy

Aby twarz wyglądała odpowiednio dobrze należy nie tylko zdrowo się odżywiać, ale przede wszystkim zadbać o odpowiednie nawilżenie, nawodnienie i oczyszczanie skóry, dzięki temu pozwoli ona cieszyć się witalnym wyglądem przez wiele, długich lat.

Nawilżenie twarzy

Odpowiednie nawilżenie cery jest kluczem do sukcesu, aby zachować jej młody i zdrowy wygląd przez długi czas. Na nawilżenie skóry wpływa wiele czynników, aczkolwiek jednym z najważniejszych z nich jest temperatura. Bowiem zarówno wysoka, jak i niska temperatura wpływa na wilgotność powietrza, a co za tym idzie – na nawilżenie skóry. Oczywiście, aby skóra była w pełni nawilżona należy wykonać w tym celu różne działania, do których należy zaliczyć w szczególności:

  • stosowanie nawilżających kremów – ważne jest, aby produkty takie były w jak największym stopniu pochodzenia naturalnego, ponieważ długotrwałe stosowanie syntetycznych produktów może wpływać na szybsze pojawianie się zmarszczek.
  • zabiegi odżywczo-nawilżające – obecnie na rynku kosmetycznym można spotkać się z szeroką gamą takich zabiegów. Mają one na celu wzmocnić naturalne funkcje ochronne cery, jak również przywrócić jej odpowiedni blask.

Nawodnienie organizmu

Aby odpowiednio nawodnić organizm należy przede wszystkim spożywać duże ilości wody w ciągu dnia. Zaleca się, aby pić przynajmniej 2 litry dziennie tego płynu.

Oczyszczanie twarzy

Twarz można oczyszczać na wiele sposobów. Natomiast, aby oczyszczanie było odpowiednio wykonane należy stosować takie preparaty jak:

  • mleczko kokosowe – oprócz tego, że doskonale oczyszcza twarzy to jeszcze koi podrażnienia i wygładza skórę. Mleczko kokosowe jest delikatne w działaniu i nie powoduje żadnych podrażnień. Może być stosowane przez osoby w różnym wieku. Dana porcję mleczka należy rozprowadzić na wacik, bądź bezpośrednio na twarzy i okrężnymi rucham, delikatnie wcierać w skórę. Następnie nowym wacikiem delikatnie ściągać nadmiar mleczka zalegającego na skórze, w celu pozbycia się resztek makijażu.
  • pianka do demakijażu – szczególnie polecana jest do cer trądzikowych, jak również ze stanami zapalnymi.
  • tonik kosmetyczny – przywraca naturalne Ph, służy do odświeżania skóry. Zaleca się, aby był on stosowany zawsze po umyciu twarzy mydłem. W celu pewniejszego pozbycia się resztek zalegającego makijażu.
  • mydło szare – w szczególności zalecane jest dla osób, które przejawiają skłonności do różnych reakcji alergicznych. Szare mydło jest w pełni bezpieczne, nie posiada żadnych szkodliwych składników i jest odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.
Przeczytaj także:  Akcesoria do paznokci i manicure
Informacja prawna