Wzornik do paznokci — idealne portfolio każdej stylistki

Stylizacja paznokci to naprawdę trudna sztuka. Profesjonalistka wysokiej klasy nie bazuje jedynie na nienagannym wykonaniu manicure czy pedicure, potrafi także stworzyć prawdziwe arcydzieła na paznokciach. Kosmetyczka z powołania bez mrugnięcia okiem jest w stanie odpowiedzieć na każdą potrzebę stałych klientek. Warto jednak stale poszerzać grono swoich kontrahentów. Aby zaprezentować własne możliwości nowej klienteli, powinnaś wyposażyć się we wzornik do paznokci, na podstawie którego stworzysz niepowtarzalne portfolio.

Wzornik do paznokci jako portfolio

Wzornik do paznokci, który będzie pełnił funkcję reprezentatywną, musi zawierać całą gamę możliwości, jakie jesteś w stanie zaoferować. Dobrze byłoby, gdyby wzorcowe prace wyróżniały się różnorodnością. Zadbaj o bogatą kolorystykę, ale także o różnorodność. Jeżeli pracujesz z cyrkoniami i innymi ozdobami 3D, koniecznie zaprezentuj się przynajmniej w kilku stylizacjach. W przypadku kiedy tworzysz na paznokciach swoich dotychczasowych klientek koronkowe printy, przedstaw je w szablonie. Nie zapomnij także o różnorodnych fakturach i wzorach tematycznych.

W Twoim wzorniku powinna znaleźć się propozycja dopasowana do każdej okazji. Klasyczne paznokcie ślubne, okolicznościowe i codzienne aranżacje paznokciowe z pazurem, stylizacje stonowane, świąteczne, orientalne, proste czy nieco bardziej ekstrawaganckie — wszystkie te rodzaje wykończeń będą świadczyć o Twojej bogatej ofercie oraz doświadczeniu.

Nie zapomnij również o różnorodności z podziałem na wiek. Jeżeli celujesz wyłącznie w młodzieżową grupę wiekową — zapoznaj się dokładnie z jej oczekiwaniami. W takiej sytuacji zbędne będzie umieszczanie na wzorniku stylizacji ślubnych — pomyśl raczej o paznokciach idealnych na studniówkę czy sezon weselny. Jeśli jednak chciałabyś swoimi wykonaniami urozmaicić dłonie starszej klienteli, nie zapomnij o subtelnej ekstrawagancji. Zbyt krzykliwe kolory i wzory odstraszą panie piastujące poważne stanowiska.

Pamiętaj także o tym, by nie zgubić się wśród umiejętności, które chciałabyś zaprezentować. Musisz znaleźć złoty środek między różnorodnością a przesadą. Prace, które umieścisz w swoim portfolio, muszą być nienaganne i przyciągać estetyką, nie zaś straszyć niedopracowaniem. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z ręcznie malowanymi wzorami, potrenuj jeszcze kilka miesięcy i dopiero wtedy zdecyduj się na umieszczenie opartych na nich stylizacji w swoim portfolio.

Wzorniki do paznokci jako akcesoria do doskonalenia swoich umiejętności

Prace, które umieścisz w swoim portfolio, muszą być nienaganne i przyciągać swoją estetyką, nie zaś straszyć niedopracowaniem. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z ręcznie malowanymi wzorami, potrenuj jeszcze kilka miesięcy i dopiero wtedy porwij się na umieszczenie opartych na nich stylizacji w swoim portfolio.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, dopracowanie stylizacji jest jedyną gwarancją powodzenia w świecie manicure. Dlaczego jednak nie wykorzystać wzorników do paznokci jak potencjalnej klientki? To doskonałe przyrządy nie tylko do trenowania, lecz także do nabywania nowych umiejętności. Szukaj inspiracji na Instagramie czy w Internecie i ćwicz — być może dzięki temu, przez zupełny przypadek, znajdziesz swój nowy styl, nauczysz się nowych wzorów, poznasz pasjonujące kolory i aktualne trendy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna