Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Co lepiej chroni przed słońcem?

Żaluzje to cały czas jeden z najpopularniejszych sposobów na to, aby ochronić wnętrze domu czy mieszkania przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pozwalają one również na to, aby odgrodzić się od świata zewnętrznego, by nikt niepożądany nie zaglądał do środka domostwa. Jednak, jakie żaluzje lepiej się sprawdzą? Wybrać drewniane czy aluminiowe?

Czym kierować się przy doborze żaluzji do domu?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model żaluzji, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacznie ułatwią Ci podjęcie decyzji. Jedną z kluczowych kwestii jest to, gdzie chcesz umieścić żaluzje np. w salonie, sypialni, a może w kuchni czy łazience. Być może potrzebujesz też osłonięcia okien w biurze czy innym pomieszczeniu, w jakim wykonujesz pracę? Kolejną kwestią jest to, w jakiej stylistyce urządzone jest konkretne pomieszczenie. W zależności od tego możesz wybrać żaluzje drewniane lub aluminiowe. Wpływ na estetykę tego produktu może mieć również szerokość poszczególnych listew, z jakich składają się żaluzje. Powinny one też być dobrane kolorystycznie do innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Niekiedy też warto zwrócić uwagę, jak bardzo nasłonecznione będzie pomieszczenie – od jakiej strony świata się znajduje. Pomieszczenia znajdujące się od strony północnej będą krócej nasłonecznione, natomiast te od południa o wiele dłużej.

Żaluzje aluminiowe – kiedy sprawdzą się najlepiej?

Żaluzje aluminiowe cały czas są bardzo popularne. Jest to stosunkowo uniwersalne rozwiązanie w korzystnej cenie. Obecnie zaleca się ich stosowanie między innymi w pomieszczeniach biurowych. Można je także zastosować we wnętrzach takich jak kuchnia czy łazienka, gdzie panuje podwyższona wilgotność powietrza, która mogłaby zaszkodzić żaluzją wykonanym z drewna. Najchętniej stosowane są w nowoczesnych i prostych aranżacjach. Tego rodzaju żaluzje odporne są również na działanie promieniowania słonecznego. Wskazuje się, że odbijają światło, dzięki czemu wnętrza, w których się znajdują, są stosunkowo dobrze chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Przeczytaj także:  Jak kupić produkty znanych producentów na Aliexpress?

Kiedy warto zdecydować się na żaluzje drewniane?

Żaluzje wykonane z drewna mogą być stosowane zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Te w naturalnych kolorach drewna polecane są do pomieszczeń utrzymanych w ciepłej kolorystyce. Są też modele malowane na różne kolory, które można dobrać idealnie do każdego wnętrza. Dostępne są one także w różnej szerokości. Najczęściej spotykane są żaluzje drewniane 50 mm oraz 25 mm. Żaluzje wykonane z drewna doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak sypialnie, jadalnie czy salony. Podkreślają ich estetykę i pozwalają na estetyczne zaaranżowanie przestrzeni okiennej.

Również one dobrze chronią wnętrze przed promieniowaniem słonecznym. Warto tutaj wskazać, że wykonane z drewna żaluzje stanowią też dobrą izolację cieplną. Oznacza to, że oprócz tego, iż osłonią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, zmniejszą też ryzyko tego, że nadmiernie się ono nagrzeje. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Żaluzje drewniane 50 mm – stylowa ochrona przed promieniowaniem słońca.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 4]

Dodaj komentarz

Informacja prawna