Wesele w Krakowie – jak wybrać odpowiednią salę?

stół na sali weselnej

Dzień wesela to jeden z najbardziej specjalnych, ale czasem także i najbardziej stresujących dni w życiu wielu par. Chcą, aby wszystko przebiegło po ich myśli i bez przykrych niespodzianek. Podstawą udanego wesela jest dobry plan, którego ogromną część stanowi wybór odpowiedniej sali weselnej. Kraków i jego okolice oferują wiele opcji, jednak nie wszystkie będą odpowiednie dla każdej młodej pary i rodzaju imprezy, jaką mają na myśli. Jak więc wybrać odpowiednią salę i zagwarantować dobrą zabawę sobie i zaproszonym gościom?

Jak podejść do wyboru sali weselnej?

Imprezy takie jak wesela, nawet jeśli są małe, wymagają planowania z wyprzedzeniem. Terminy oczekiwania na dostępność popularniejszych opcji sal weselnych mogą być bardzo długie. Jednak nawet jeśli sala polecana nam przez znajomych, czy rodzinę okazuje się być dostępna dużo szybciej, a w przypadku sytuacji losowych nawet od ręki, nie warto podejmować decyzji o jej rezerwacji pochopnie. Salę weselną najlepiej zarezerwować rok, a nawet dwa lata przed planowaną imprezą i kierując się własnymi potrzebami.

Ważną decyzją będzie wybór pomiędzy weselem odbywającym się w mieście, czy w jego centrum, a tym wyprawionym na obrzeżach, w bardziej zacisznym miejscu. Państwo młodzi powinni postawić w pierwszej kolejności na własny komfort i swoje oczekiwania wobec tej najważniejszej w ich życiu imprezy. Jeśli są miłośnikami miejskiego życia i wcale nie ciągnie ich do bardziej tradycyjnych klimatów, nie warto, aby zmuszali się do organizacji tradycyjnego wesela w karczmie. Tak samo jeśli zawsze marzyła się im impreza z nieco staropolską nutą, nawet jeśli większość ich gości to raczej mieszczuchy, powinni kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. Jeśli gospodarze czują się na imprezie weselnej źle, goście także nie będą się dobrze bawić. Na ogół jeśli chodzi o sale weselne Kraków ma do zaoferowania lokale zapewniające rozwiązania zarówno dla mniejszych, jak i większych imprez, wesel typowo miejskich, a także tych bardziej tradycyjnych

O czym pamiętać wybierając salę weselną?

Wyboru sali najlepiej dokonać mając na uwadze nie tylko cenę, prestiż danej lokalizacji, czy pochlebne opinie, ale przede wszystkim własne oczekiwania estetyczne, a także cenowe. Pamiętać trzeba także o bardzo prozaicznych rzeczach, jak np. miła obsługa, czy czystość danego miejsca. Na nic zda się piękny ogród należący do lokalu i udostępniony gościom, jeśli w kuchni czy toaletach nie jest zachowany odpowiedni poziom higieny.

Co wziąć pod uwagę wybierając salę weselną?

Aby wesele było udane, musi być rozważnie zaplanowane, z uwzględnieniem wielu różnych aspektów, dotyczących zarówno pary młodej, jak i ich gości. Należy zastanowić się nad takimi rzeczami, jak:

 • spodziewana liczba gości,
 • styl, w jakim ma się odbyć impreza,
 • odległość od miejsca zawarcia ślubu,
 • możliwe zakwaterowanie lub jego brak,
 • menu, jakie oferuje kuchnia w danym lokalu,
 • odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie sali,
 • klimatyzacja,
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych,
 • udogodnienia dla matek z dziećmi,
 • miejsce do zabawy dla dzieci,
 • zieleń wokół obiektu.

Nie każda para młoda będzie potrzebować miejsca spełniającego wszystkie te warunki, ale dla większości imprez weselnych jest to pewien standard. Dodatkowo, lokale coraz chętniej dostosowują się do wszelkich potrzeb klientów i oferują elastyczne menu, osobne sale dla mniejszych i większych imprez, czy różne sale urządzone w kilku stylach. Kraków i jego okolice posiadają wiele miejsc odpowiadających na potrzeby większości par młodych. Jednym z nich jest np. Karczma Biesiada.

Oceń artykuł
[Suma: Średnia: ]
Informacja prawna