Tanie torebki skórzane – czy to możliwe?

Torebka to podstawowe akcesorium, które odpowiednio dobrane sprawia, że stylizacja nabiera niepowtarzalnego charakteru. W ostatnich latach na popularności zyskują torebki skórzane. Ten klasyczny materiał sprawia, że torebka nie tylko wspaniale się prezentuje, ale również, że będzie służyła przez długie lata. Czy można znaleźć tanią torebkę skórzaną? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przed zakupem?

Torebka skórzana — ile kosztuje?

Dokładne stwierdzenie ile powinna kosztować skórzana torebka, jest niemożliwe. Współcześnie producenci oferują modele wykonane ze skóry znajdujące się w całkowicie odrębnych kategoriach cenowych. To bezpośrednio prowadzi do kolejnego pytania, dlaczego rozpiętość cen pomiędzy poszczególnymi modelami jest tak duża oraz czy wysoka cena torebki ze skóry odzwierciedla się w jakości wykonania.

Przede wszystkim na cenę torebki wykonanej ze skóry wpływa ogromna ilość czynników. Do najważniejszych z nich zaliczyć można ekskluzywność marki, rodzaj użytej skóry oraz jakość wykonania. Ponadto niemały wpływ na końcową cenę produktu mają ostateczni sprzedawcy, którzy w przypadku towarów galanteryjnych stosują bardzo rozbieżne marże. Jak więc znaleźć tanią torebkę?

Odpowiedni producent

Tanie torebki skórzane odznaczające się wysoką jakością wykonania istnieją, ale ich nabycie może przysporzyć problemów. Aby móc odnaleźć niedrogi model należy podczas poszukiwań uwzględnić podstawowe czynniki, które mają wpływ na cenę. Pierwszym z nich jest producent. Należy pamiętać, że duża część produktów oferowanych przez renomowane marki posiada znacznie zawyżoną cenę. Często, kupując skórzaną torebkę za kilka tysięcy złotych, w głównej mierze płacimy za rozbudowany marketing oraz za logo znajdujące się na produkcie.

Jeżeli więc interesuje nas wysokiej jakości tania torebka, należy omijać niektóre ekskluzywne marki. O ile oferowane przez tych producentów torebki charakteryzują wyjątkowo wysoką jakością, to cena wciąż nie odzwierciedla ich realnej wartości. W praktyce tanie torebki skórzane mogą być odnalezione w ofercie nieco mniej znanych firm. Warto więc nieco się otworzyć, gdy ujrzymy producenta, o którym wcześniej nie słyszeliśmy. Koniec końców popularność nie jest wyznacznikiem jakości produktu.

Ponadto należy podkreślić, że kupowanie podróbek lub torebek od producentów, którzy starają się upodobnić do innej znanej marki, nigdy nie może się dobrze skończyć. Producent, który może zaoferować wysokiej jakości produkt, nie będzie się podszywał się pod inną firmę. Zamiast tego będzie dążył do wypromowania się poprzez wysoką jakości oferowanych produktów. Podsumowując, jeżeli poszukujemy wysokiej jakości taniej skórzanej torebki, unikajmy ekskluzywnych producentów oraz firm podszywających się pod znane marki.

Przeczytaj także:  Biały t-shirt na kilka sposobów

Jakość skóry oraz sposób jej przygotowania

Kolejną kwestią, która ma przemożny wpływ na cenę torebki, jest jakość skóry, z której została ona wykonana. Równie istotną kwestią jest to, w jaki sposób skóra została przygotowana. Torebki mogą być wykonane z różnych gatunków skór, aczkolwiek najpopularniejszym z nich jest skóra bydlęca. Jest to również ten gatunek skóry, który powinien nas interesować podczas poszukiwania taniej torebki. Oczywiście, tak jak zostało to wspomniane skóra skórze nierówna. Na co zwrócić uwagę?

W przypadku skóry bydlęcej można się spotkać z torebkami wykonanymi ze skóry naturalnej licowej, skóry licowanej lakierowanej, dwoiny, skóry nubuk oraz ze skóry welurowej i zamszowej. To, w jaki sposób powinna być przygotowana skóra, teoretycznie zależy jedynie od jej jakości. Teoretycznie, ponieważ nieuczciwi producenci mogą wykorzystywać niskiej jakości skórę do produkcji m.in. z założenia wysokiej jakości skóry licowanej. Co to oznacza dla nas w praktyce?

Torebka wykonana ze skóry licowej naturalnej w zależności od producenta może posiadać całkowicie odmienną cenę. Może to być rezultat zastosowania skór o różnej jakości. Niemniej jednak warto poznać ogólne właściwości poszczególnych rodzajów skór tj. licowej, nubuk, zamszu itp. Każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami, co ma bezpośredni wpływ na cenę. Jeżeli chcemy znaleźć tanią torebkę skórzaną lepiej celować w nieco tańsze rodzaje skóry.

Właściwości różnych skór bydlęcych

Oczywiście najdroższym rodzajem jest skóra licowa naturalna oraz lakierowana. Znalezienie taniej torebki wykonanej z tych rodzajów skóry może być trudne. Szczególnie jeżeli producent wykorzystał surowiec wysokiej jakości. Skóra licowa może być wykonana zarówno przy pomocy garbników roślinnych, jak i syntetycznych. W pierwszym wypadku materiał będzie odporny na wilgoć i delikatny.

Przeczytaj także:  Nudzisz się na kwarantannie? Naucz się szyć!

W przypadku garbnika syntetycznego skóra staje się odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne, ale traci swoją miękkość. W przypadku skóry licowej lakierowanej mamy do czynienia z dodatkowym wykończeniem polegającym na nakładaniu lakieru, czy też apretury co bezpośrednio wpływa na właściwości zarówno fizyczne, jak i wizualne torebki. Kolejnym stosunkowo drogim rozwiązaniem jest nubuk.

Jest to również rodzaj skóry licowej, która została odpowiednio zeszlifowana. Dzięki temu rozwiązaniu zyskuje on unikatowe walory wizualne przy zachowaniu bardzo wysokich parametrów wytrzymałościowych. Z tego względu nubuk jest powszechnie wykorzystywanym materiałem do produkcji torebek.

Ciekawą alternatywą jest dwoina, czyli tańszy rodzaj skóry, który charakteryzuje się mniejszą wytrzymałością niż skóra licowa. Mimo to jest ona dobrym wyborem dla poszukujących tańszej torebki. Odznacza się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi, dzięki czemu wykonana z niej torebka to dobry kompromis między ceną a jakością.

Tanie torebki skórzane to również te, które wykonane zostały ze skóry welurowej. Niestety ze względu na pozbawienie części licowej torebki z weluru są stosunkowo mało wytrzymałe oraz narażone na przepuszczanie wilgoci. Dlatego tego rodzaju torebka może być dobrym pomysłem, jeżeli poszukujemy modelu na okazyjne wyjścia.

Materiałem najniższej jakości o właściwościach podobnych do skóry welurowej jest skóra zamszowa. Również poddana została ściągnięciu warstwy licowej oraz dodatkowo wyszlifowana. Tego rodzaju torebka stosunkowo łatwo przepuści wilgoć oraz może przyczynić się do zabarwienia pozostałych elementów garderoby.

Odpowiednie miejsce zakupu

Wszystko to sprowadza nas do konkluzji, że tanie torebki skórzane to produkt jak najbardziej możliwy. Niemniej jednak warto zrezygnować z najbardziej rozpowszechnionych producentów oraz wybrać torebkę wykonaną z nieco gorszego gatunku skóry. W takiej sytuacji przy odpowiedniej pielęgnacji torebka może służyć przez długie lata.

Najlepszym sposobem na nabycie taniej torebki jest jej bezpośrednie kupno od producenta. W takim przypadku unikamy również marży, która zostaje narzucona przez sprzedawcę pośrednika. Ponadto przed kupnem koniecznie trzeba sprawdzić, jak kształtują się opinie na temat określonego producenta. Można też pomyśleć o torebce używanej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna