Prawidłowe oczyszczanie cery trądzikowej podstawą w codziennej pielęgnacji

Walka z cerą trądzikową jest często długa, trudna, a jeśli pielęgnacja jest nieprawidłowa, walka ta jest bezowocna. Podstawą jest oczyszczanie cery trądzikowej, a oprócz tego złuszczanie, nawilżanie, maskowanie. Jak powinna wyglądać dbałość o tego typu skórę? Trądzik jest chorobą, którą powinien leczyć dermatolog. Niemniej jednak można też bardzo pomóc skórze poprzez stosowanie odpowiednich dla niej kosmetyków. Poprawa kondycji skóry jest możliwa, o ile wie się, jak do tego podejść. Sprawdź, co możesz zrobić, by zauważyć różnicę!

Dlaczego oczyszczanie cery trądzikowej?

Oczyszczanie uważa się za najważniejszy zabieg kosmetyczny. Jeśli skóra nie jest oczyszczona, żadne preparaty, nawet te uważane za super skuteczne, nie będą mogły zadziałać. Poprzez nagromadzone na skórze sebum, pot i zanieczyszczenia, składniki aktywne nie mają możliwości wniknąć w głąb skóry. Przy cerze trądzikowej skóra wydziela dużo sebum, przez co rola oczyszczania rośnie. Wiele osób błędnie sądzi, że trzeba usunąć całe sebum, przez co stosuje się dość silne preparaty lub mydło. Choć pozornie faktycznie skóra jest gładka, szybko problem się potęguje, bo skóra jest przesuszona, co jest sygnałem dla gruczołów, by jeszcze więcej wydzielały sebum.

Po jakie sięgnąć kosmetyki?

Wbrew pozorom skóra trądzikowa wymaga również nawilżenia, jest wrażliwa i jej oczyszczanie musi być delikatne. Po co w takim razie sięgnąć? Kosmetyki dla skóry trądzikowej nie powinny zawierać w swoim składzie alkoholu ani innych silnie działających składników. Wskazane jest natomiast, by było coś, co działa antybakteryjnie, łagodząco. Często obecne są m.in. kwas salicylowy, cynk, rumianek. Do codziennego zabiegu oczyszczania można sięgnąć po żele, pianki lub mleczka. Najważniejsze, by się upewnić, że kosmetyk jest właśnie do tego typu skóry. Na szczęście sklepy online tworzą dedykowane zakładki dla takich kosmetyków, na przykład na https://ziaja.com/products/skin/tradzikowa.

Przeczytaj także:  Odchudzanie, dzięki naturalnym sposobom

Jak powinno wyglądać prawidłowe oczyszczanie cery trądzikowej?

Jest kilka zabiegów, które trzeba robić codziennie, ale jest też parę, które wykonuje się raz lub dwa razy na tydzień. W pierwszej grupie jest oczyszczanie cery trądzikowej rano i wieczorem z użyciem kosmetyków wymienionych wyżej. Ponieważ część z nich wymaga użycia wody lub posiada składniki, które mogłyby podrażniać skórę, po ich użyciu należy sięgnąć po tonik. W ten sposób wspiera się naturalną barierę ochronną i normalizuje pH skóry. Po tonizowaniu można nałożyć dobry krem.

Drugą kategorią kosmetyków do oczyszczania są te, które stosuje się rzadziej. Są to różnego rodzaju maseczki i peelingi. W przypadku peelingu najlepiej sięgnąć po peeling enzymatyczny, który nakłada się jak krem. Zostawia na kilka do kilkunastu minut, a w tym czasie martwy naskórek się rozpuszcza. Później wystarczy zmyć kosmetyk. Z kolei wśród maseczek, warte uwagi są maseczki oczyszczające z glinką, maseczki kojące i ściągające. Stosując wszystkie wymienione zabiegi, można mieć pewność, że problemy związane z cerą trądzikową, jak zaskórniaki, czy wypryski, znacznie się zmniejszą. Wystarczy dać skórze trochę czasu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna