Tajemnicze spojrzenie – opraw swoje oko w piękne brwi

Piękne i zadbane brwi to dodatek, który zdobi celebrytki i największe gwiazdy estrady. Czy da się uzyskać podobny efekt w domu lub w salonie kosmetycznym?

Piękne brwi wymagają wprawy

Lata 90-te to nie tylko czas kolorowych, ortalionowych dresów i butów na ogromnych platformach – to także okres triumfu cienkich, wyskubanych brwi. Wiele z nas spędzało godziny z pęsetą w ręku, próbując uzyskać idealny, cienki łuk, nadający twarzy lekko zaskoczony wygląd. Na szczęście, wraz z nadejściem drugiej dekady XXI wieku, odeszłyśmy od tych praktyk. Moda zmieniła się o 180 stopni – dzisiaj królują pełne i wyraziste brwi, które pozwalają na bardziej naturalny wygląd.

Współczesne brwi celebrują naturalny look, dzięki czemu kobiety nie muszą się wstydzić bujnej oprawy oka – ba, są komplementowane właśnie z tego powodu! Naturalny wygląd nie oznacza jednak, że uzyskanie go jest proste. Gęste brwi należy odpowiednio wymodelować i nadać im kształt, podkreślający rysy twarzy. W przypadku tych z nas, których włoski są mniej bujne, niezbędne jest poprawienie gęstości za pomocą kredki. Różne odcienie brązu pozwolą na precyzyjne dorysowanie włosków i nadanie spojrzeniu głębi. Aby utrzymać pożądany kształt brwi, przyda się również żel i grzebyk, który odpowiednio wyczesze włoski.

W przypadku, gdy decydujemy się na wykonanie makijażu u profesjonalnej makijażystki, powyższe zabiegi mogą wydawać się proste – wprawna ręka szybko ucharakteryzuje nasze brwi i nada im odpowiedni wyraz. Uzyskanie podobnego efektu w domu, w dodatku przy równoczesnym ziewaniu podczas porannego makijażu, nie będzie już takie proste.

Permanentny makijaż – dla tych, co oszczędzają czas

Uzyskanie symetrycznego łuku wymaga wprawy. Podobnie jest w przypadku gęstości brwi – wystarczy nierówne oświetlenie, aby przesadzić z kolorem. Codzienne rysowanie brwi i wielokrotne poprawianie ich może okazać się dość frustrujące. Nie musimy jednak się poddawać i rezygnować z wymarzonego wyglądu brwi – istnieją atrakcyjne alternatywy.

Makijaż permanentny brwi pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu brwi, bez konieczności codziennego poprawiania. Microblading, metoda piórkowa, pozwala na zagęszczanie brwi w subtelny sposób. Metoda, którą można określić jako tatuaż brwi umożliwia wypełnienie ubytków w miejscach wskazanych przez klientkę i uzyskanie wymarzonego, pełnego łuku. Makijaż permanentny przeprowadza się raz na kilka miesięcy lub nawet raz na dwa lata. Dzięki tej metodzie, eliminujemy konieczność codziennego wykonywania makijażu oraz uważania, aby go nie rozmazać w ciągu dnia. Permanentne kreski nie boją się również wody oraz potu w słoneczny dzień.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Metoda piórkowa pozwala na dodanie pojedynczych kresek w miejscu naszych łuków brwiowych. W trakcie zabiegu, linergistka wykonuje drobne nacięcia, w które wprowadzany jest barwnik – stąd też określenie „tatuaż brwi”. W przypadku obu zabiegów, tusz wprowadzany jest pod skórę, gdzie utrzymuje się przez dłuższy czas. Makijaż permanentny brwi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a cała wizyta w gabinecie zajmuje około 3 godzin.

Przed zabiegiem, niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu i ustalenie czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Nie wykonuje się go m.in. w przypadku ciąży i karmienia piersią, w trakcie leczenie onkologicznego oraz – co oczywiste – w trakcie przeziębienia. Następnie kosmetyczka przechodzi do wyrysowania idealnych kresek. Wraz z klientką ustala gęstość i kształt brwi. Potem pozostaje jej tylko już wykonać tatuaż brwi. Do zabiegu używa się cienkich, jednorazowych igieł, które pozwalają na pełna precyzję.

Po zabiegu brwi smarowane są maścią znieczulająca, która zmniejsza podrażnienie. Bezpośrednio po wprowadzeniu barwnika, brwi mogą być spuchnięte, jednak obrzęk szybko znika i już kolejnego dnia nie powinien być widoczny. Aby utrzymać prawidłowe zagęszczenie brwi, konieczne jest przestrzeganie zasad, omówionych bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, np. unikać basenów, sauny i solarium.

Ostatni etap procesu nakładania makijażu permanentnego dobywa się po około 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu. W większości przypadków, konieczne jest wtedy delikatne dopigmentowanie kresek. W wielu salonach, jak na przykład w salonie Marty Tolwaj w Warszawie, ta wizyta wliczona jest w cenę całego zabiegu.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Zagęszczanie brwi metodą piórkową utrzymuje się około 2 lat. Wartość ta jest uśredniona, bo każda skóra reaguje inaczej. Na to, jak szybko konieczna będzie dodatkowa pigmentacja, ma wpływ nie tylko rodzaj skóry klientki, ale także jej dbałość o makijaż – np. zbyt duża ekspozycja na słońce lub lampy w solarium może powodować szybsze blaknięcie pigmentu.

Gwarancją stabilności i wyrazistość makijażu będą też wysokiej jakości barwniki. Ważną rolę odgrywa też wiedza i doświadczenie kosmetyczki, która będzie potrafiła dopasować kolory oraz poziom napigmentowania do cery klientki. Warto wybrać dobry salon – polecamy zwłaszcza warszawskie studio Marty Tolwaj.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna