Królowe lata, czyli najmodniejsze sukienki sezonu

Każdy sezon przynosi w modzie coś nowego. Oczywiście pewne fasony czy kolory są ponadczasowe i to nie podlega żadnej dyskusji. Kobieca natura jednak lubi nowości i nie toleruje nudy w garderobie. Doskonale o tym wiedzą projektanci, którzy chcąc zaspokoić gusta pań, wnoszą w modę powiew świeżości. Dla kobiety, która chce być atrakcyjna, królową lata zawsze będzie sukienka. Co nowego do świata sukienek wnosi obecny sezon?

Na jakie modne akcenty w sukienkach warto się skusić tego lata?

Modne sukienki na lato cechuje lekkość i zwiewność. Kobieta powinna czuć się w nich swobodnie, a jednocześnie naturalnie kusząco. Panie, które myślą o uzupełnieniu garderoby o modne tego lata akcenty, mogą zdecydować się na:

– sukienki z koronki

Mogą to być całe koronkowe kreacje, lub zawierające elementy tego kobiecego materiału w formie nawet małych koronkowych wstawek na dekolcie, lub w postaci koronkowych rękawów, czy falbanki.

– bufiaste rękawy

Przybierają różne formy i rozmiary od lekko zaakcentowanych, aż po suto marszczone bufki.

– falbany

Falbanki mogą wykańczać dół sukienki, lub być wszyte przy dekolcie, czy też w innej jej części. Nie ma to znaczenia, gdzie sukienka będzie miała falbankę, najważniejsze, żeby ten modny akcent się pojawił.

– motywy roślinne

Od kilku sezonów modne sukienki w kwiaty nadal pozostają, a do nich dołączają inne motywy roślinne, np. liście.

Jakie kolory i fasony sukienek są w modzie tego lata?

Tutaj obowiązuje pełna dowolność, a dobór fasonu czy długości sukienki powinien być dokonywany w zależności od okazji i figury kobiety oraz tego, w czym się czuje najlepiej. Pastelowe kolory są barwami dominującymi, ale modne są też akcenty w zdecydowanych żywych barwach oraz wielobarwne wzorzyste sukienki midi lub maxi wzorem z lat 70.

Modne sukienki sezonu to te przedstawione powyżej oraz wiele innych uznanych za ponadczasowe, które w modzie zawsze będą, np. mała czarna. Nowe trendy zapobiegają nudzie i kobiety, które chcą mieć coś modnego, mogą na nie postawić. Jeśli jednak zależy nam, żeby kupić sukienkę, która będzie modna także w przyszłym sezonie, warto pokusić się o bardziej uniwersalny model. Duży wybór oferuje paniom sklep internetowy https://ptakmoda.com/.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna