Suszarki do ubrań – zalety i wady wybranych rozwiązań

Na rynku dostępnych jest wiele modeli suszarek – różnią się między sobą konstrukcją, pojemnością i zastosowaniem. Niektóre z nich świetnie nadadzą się do małych pomieszczeń, ale nie zdadzą egzaminu w przypadku dużej rodziny. Jakie są wady i zalety poszczególnych suszarek?

Suszarka ścienna i sufitowa – zalety i wady

Tego rodzaju suszarka na pranie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich pomieszczeń, pozwalając na ich efektywne wykorzystanie. Podwieszenie jej nad wanną lub na balkonie nie zajmie przestrzeni użytkowej, a dodatkowo będzie mało widoczna. Największą wadą tego rodzaju suszarek jest to, że montowane są na stałe, więc nawet wtedy, gdy nie jest używana, pozostaje w zasięgu wzroku. Dla niektórych może być to rozwiązanie nieestetyczne, które zaburza wystrój wnętrza mieszkania. Jeżeli dodatkowo znajduje się nad wanną, może utrudniać swobodne zażywanie kąpieli, a dodatkowo, pod wpływem wilgoci, pranie może bardzo długo schnąć.

Suszarka pionowa – zalety i wady

To również rozwiązanie stworzone z myślą o niewielkich przestrzeniach – umożliwia rozwieszenie dużej ilości prania, zajmując jednocześnie niewiele miejsca. Wadą jest zdecydowanie ograniczenie wielkości ubrań, które mogą swobodnie zwisać z poszczególnych poziomów suszarki. Problemem może okazać się suszenie spodni lub sukienek, które są zdecydowanie dłuższe od przeciętnej bluzki lub bielizny.

Suszarka stojąca – zalety i wady

Jest to najbardziej klasyczny model suszarki. Jego największą zaletą jest to, że może pomieścić naprawdę duże ilości prania, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku dużych gospodarstw domowych. Suszarki wolnostojące są składane, dzięki czemu możesz schować je w schowku lub szafie. Co więcej, stanowią zazwyczaj nieskomplikowane konstrukcje, dlatego też są bezawaryjne, a ich użytkowanie jest bardzo proste. Często wyposażone są w dodatki, które sprawiają, że mogą one jeszcze bardziej zwiększyć swoją powierzchnię. Firma Leifheit dodaje do niektórych modeli uchwyty na drobną garderobę. Największym minusem suszarek stojących jest to, że zajmują sporo miejsca.

Przeczytaj także:  Jak kupić produkty znanych producentów na Aliexpress?

Zapoznanie się z wadami i zaletami poszczególnych suszarek, pozwoli Ci zdecydować, która z nich będzie dla Ciebie najwygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Jeżeli już wybierzesz właściwy model, warto też zadbać o odpowiednią jakość produktu.

Informacja prawna