Fascynujące pielgrzymki po Europie – spotkanie z Bogiem w podróży

Pielgrzymki po Europie to niezwykła szansa na odkrywanie monumentalnej architektury sakralnej, a także osobiste spotkanie z Bogiem w atmosferze skupienia i kontemplacji, z dala od codziennych trosk. Długa droga umożliwia nie tylko odkrywanie zapierających dech w piersiach krajobrazów, ale także wyciszenie i pogłębioną refleksję nad swoim życiem.

Pielgrzymki po Europie – gdzie najlepiej się wybrać?

W Europie nie brakuje fascynujących szlaków pielgrzymkowych. Wiele z nich to trasy o niezwykłej historii, którymi jeszcze przed wiekami pieszo wędrowali pątnicy – zwykli ludzie, święci, rycerze i królowie. Cały czas powstają również nowe sanktuaria, które przyciągają wiernych z całego świata. Polacy bardzo chętnie wybierają pielgrzymki do Włoch i Watykanu. Podczas takiego wyjazdu można nie tylko odkrywać starożytne budowle Rzymu, zachwycić się renesansową architekturą Florencji czy krajobrazami Toskanii, lecz również wziąć udział w nabożeństwach w Bazylice św. Piotra w Watykanie czy nawet uczestniczyć w audiencji u Papieża. Niezwykle ciekawe są również pielgrzymki do Hiszpanii i Portugalii. Warto wziąć udział w pielgrzymce do Santiago de Compostela – wiedzie tędy znana od czasów średniowiecznych Droga św. Jakuba, prowadząca do grobu jednego z apostołów. Niezwykłym przeżyciem może być także wizyta w Fatimie, gdzie w 1917 roku Matka Boska objawiła się trójce pastuszków.

Jak zorganizować zagraniczną pielgrzymkę?

Pielgrzymkę oczywiście możemy zorganizować samodzielnie – podobnie jak wszelkiego innego rodzaju podróże. Wystarczy zarezerwować bilety na autokar lub samolot, noclegi i poszukać dokładnych informacji o wstępach do budowli sakralnych i odbywających się nabożeństwach. Większość pielgrzymów preferuje jednak zorganizowane pielgrzymki połączone ze zwiedzaniem. Biuro pielgrzymkowe przejmie wszystkie kwestie organizacyjne, by uczestnicy mogli w pełni skupić się na podróży i kontemplacji. Bardzo często w tego rodzaju zorganizowanych pielgrzymkach rolę przewodnika pełni ksiądz, który nie tylko opowie o odwiedzanych atrakcjach turystycznych, ale i będzie stanowił wsparcie duchowe. Zorganizowane pielgrzymki po Europie cechuje wyjątkowa atmosfera pełna zadumy oraz możliwość poznania ludzi o podobnych wartościach i zawiązania przyjaźni na całe życie.

Szukasz oferty pielgrzymkowej? Sprawdź ofertę Cortina Travel.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna