Skuteczne metody depilacji

depilacja laserowa

Gładka i jedwabista skóra to marzenie już nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Usuwanie włosów w domowym zaciszu za pomocą maszynki do golenia lub wosku przestało ludziom wystarczać ze względu na krótkotrwały efekt oraz intensywne odczuwanie bólu. Ponadto wiele osób szybko zauważa, że korzenie odrastających włosów stają się grubsze i a ból jest już trudny do wytrzymania. Często zdarza się, że po takich zabiegach włoski zaczynają wrastać i dochodzi do stanu zapalnego skóry, co wymaga interwencji lekarza.

Sposoby na skuteczną i bezbolesną depilację

Szybkie i skutecznie pozbycie się niechcianych włosów z różnych obszarów ciała zawsze było uważane przez kobiet za priorytet. Dlatego laserowa metoda zwalczania niepożądanego owłosienia natychmiast zdobyła uznanie. Obecnie dla mężczyzn i kobiet dostępne są różne rodzaje laserowego usuwania owłosienia, które wykonywane jest na nowoczesnych urządzeniach, różniących się dwiema głównymi cechami: mocą i długością fali.Ta wartość pozwala laserowi określać poziom melaniny skóry, która pochłania promieniowanie. W połączeniu z optymalną mocą, długość fali świetlnej stanowi podstawę lasera, który za pomocą głowicy usuwa niechciane włosy.

Dostępne na rynku rodzaje laserów do usuwania owłosienia

  • Laser rubinowy

Rubinowy laser wytwarza czerwone światło o długości fali 694 nm. Melanina absorbuje go w maksymalnym stężeniu, a hemoglobina jest bardzo słaba. Laser rubinowy generuje impulsy świetlne o czasie trwania 3 ms, zapewniając jednocześnie przepływ energii do 40-60 J / cm2. Ten laser można nazwać stosunkowo powolnym, ponieważ wytwarza jeden błysk na sekundę, to znaczy jego częstotliwość wynosi 1 Hz. Rubinowy laser działa wyłącznie na melaninę, więc to urządzenie do depilacji nie ma zastosowania do opalonej skóry i blond włosów. Dobry efekt depilacji za pomocą tego lasera widoczny jest u osób z określonym typem skóry w połączeniu z ciemnymi włosami. Obecnie ta technologia laserowego usuwania włosów jest uznawana za przestarzałą, a zatem prawie nieużywaną.

  • Laser aleksandrytowy

Laser aleksandrytowy generuje długość fali 755 nm. Okazuje się, że leży w regionie pomiędzy maksymalnym wchłanianiem melaniny a minimalnym wchłanianiem przez hemoglobinę. Czas trwania impulsu może wynosić od 0,25 do 300 ms. Laser ten jest znacznie szybszy niż laser rubinowy, a częstotliwość jego powtarzania wynosi 10 Hz. W przypadku jednego impulsu na tkankę energia osiąga 100 J / cm2. Ograniczeniami są określone typy skóry, więc uznano, że to nieskuteczny laser, ponieważ najlepiej usuwa blond włosy zawierające mało melaniny. Dlatego został nazwany złotym standardem do depilacji jasnych typów skóry.

  • Laser diodowy

Ten rodzaj lasera wytwarza niewidzialne światło o długości fali 810 nm w widmie bliskiej podczerwieni. Obszar wchłaniania melaniny jest uśredniony. Czas trwania impulsu wynosi od 5 do 30 ms. Częstotliwość błysków wynosi 2 Hz, a przepływ energii w tkance wynosi do 60 J / cm2. Laser diodowy jest przystosowany do każdego rodzaju skóry. Dla osób korzystających z depilacji laserowej ważne jest to, że procedura nie powoduje bólu i jest bezpieczna. Cały zabieg trwa krótko, nawet owłosienie z dużych obszarów skóry można usunąć w kilka minut.

Klienci salonów kosmetologicznych wybierają laser diodowy

Skutecznym laserem diodowym do depilacji jest urządzenie z kontaktowym chłodzeniem skóry pacjenta szafirowym kryształem. Gwarantowany rezultat całkowitego usunięcia niechcianych włosów uzyskuje się w 4-5 procedurach z przerwami od 4 do 10 tygodni. Laser diodowy sprawdził się wśród specjalistów w dziedzinie kosmetologii i pacjentów dzięki:

  • Zastosowaniu do wszystkich rodzajów skóry, w tym nawet opalonej skóry
  • Wysokiej skuteczności procedur depilacji
  • Dużej szybkości przebiegu procedury

Dzięki wysokiej prędkości lasera i skutecznemu chłodzeniu depilowanej skóry za pomocą szafirowego kryształu, pacjent ma zapewniony komfort podczas całego zabiegu depilacji. Depilacja laserowa miejsc intymnych to jedna z najpopularniejszych usług dla nowoczesnych kobiet. Również mężczyźni dbający o swój estetyczny wygląd poddają się takiemu zabiegowi. We współczesnym społeczeństwie istnieją zasady dobrego smaku, dotyczące obecności lub braku włosów na różnych częściach ciała. Oczywiście, tylko dana osoba może zdecydować, jak będzie wyglądać, ale większość korzysta z depilacji laserowej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna