Żele do paznokci: jedno- czy wielofazowe?

Żele do paznokci cieszyły się wyjątkową popularnością wśród pań na długo przed tym, zanim na rynku pojawiły się hybrydy. Oba sposoby zdobienia paznokci są niezwykle trwałe oraz pozwalają na stworzenie wyjątkowo pięknego manicure. Mimo iż moda na lakiery hybrydowe nie przemija, coraz więcej kobiet decyduje się jednak na powrót do metody żelowej.

Rodzaje żeli do paznokci

Jak dowiadujemy się z bloga Sunflower, zastosowanie nowoczesnych technologii w manicure, pozwoliło na wprowadzenie na rynek różnego rodzaju nowoczesnych żeli do paznokci. Każdy z nich ma nieco inne działanie i pomaga osiągnąć inny efekt. Wyróżnia się przede wszystkim żele jednofazowe, dwufazowe, trójfazowe, a także kolorowe. Produkt jednofazowy pozwala na zbudowanie pełnej stylizacji, wyłącznie przy pomocy jednego preparatu. Z kolei produkty dwufazowe oraz trójfazowe, wymagają nakładania kilku osobnych warstw różnych preparatów. W ofertach sklepów i salonów dostępne są również produkty kolorowe, które służą przede wszystkim do wykonywania pięknych zdobień i wzorków na wcześniej przygotowanej płytce pokrytej produktem jedno-, dwu- lub trójfazowym.

Produkty jednofazowe

Jednofazowe żele do paznokci są zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Charakteryzują się bezbarwną konsystencją o średniej gęstości. Z pewnością ich największą zaletą jest to, że mogą być wykorzystywane zarówno jako baza, jak i jako top lub nawet całkiem indywidualny produkt. Głównym zadaniem produktów jednofazowych jest przede wszystkim skuteczne zwiększenie przyczepności oraz wzmocnienie paznokcia. Jednocześnie nadają one całej stylizacji odpowiedniego połysku.

Aby uzyskać pożądany efekt, konieczne jest nałożenie co najmniej trzech warstw produktu, które należy kolejno utwardzać za pomocą profesjonalnej lampy UV przez około trzy minuty. Produkty te nie wymagają użycia dodatkowych baz ani topów. Stosując je można uzyskać bardzo klasyczny, a zarazem elegancki manicure.

Produkty wielofazowe

Decydując się na stylizację paznokci za pomocą żeli wielofazowych trzeba przygotować się na kupno dwóch lub trzech produktów. Każdy z nich inaczej wpływa na płytkę paznokcia, ale dopiero użyte wszystkie razem pozwalają osiągnąć wyjątkowo trwałą stylizację.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna