Rodzaje orgazmu u kobiet

Orgazm jest inaczej nazywany stanem najwyższego spełnienia seksualnego. Przynosi on nie tylko wielką przyjemność, ale także odprężenie, relaks, zmniejszenie stresu, bólu czy pozytywny wpływ na odporność. Warto jednak wspomnieć, że kobiety mają o wiele bardziej złożoną seksualność, więc mają większą trudność w osiąganiu orgazmu niż mężczyźni. Ważne jest także to, że przeżywana przez nie rozkosz jest intensywniejsza. Odczuwanie orgazmu u kobiet również może być różne. Jedna może odczuwać spokojne i delikatne, a druga bardzo intensywne i stymulujące. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na temat rodzajów orgazmu u kobiet.

Orgazm pochwowy

Szacuje się, że jest on osiągalny dla jedynie 20-30% kobiet. Ten rodzaj orgazmu występuje podczas samej stymulacji pochwy. Jest on raczej delikatniejszy od orgazmu łechtaczkowego. Kobiety zazwyczaj opisują go jako delikatne fale. Podczas orgazmu pochwa silnie pulsuje, co może być odczuwalne przez partnera.

Orgazm łechtaczkowy

Ten rodzaj orgazmu jest najłatwiejszy do osiągnięcia u kobiet. Szacunkowe dane pokazują, że mniej więcej 60-70% kobiet doświadcza właśnie ten orgazm. Jest on osiągany podczas stymulacji łechtaczki. Narząd ten ma około 14 centymetrów długości i jest on tylko częściowo widoczny na zewnątrz. Trzeba pamiętać o tym, że łechtaczka jest silnie unerwiona i jest wrażliwa na wszelkie pieszczoty. Tak więc osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację łechtaczkę jest najłatwiejszy. Zazwyczaj orgazm ten jest opisywany przez kobiety jako bardzo silny i intensywny. Często towarzyszy mu przyspieszony oddech, tętno i mrowienie ciała.

Orgazm łechtaczkowo-pochwowy

Osiągnięcie tego orgazmu jest możliwe jedynie podczas stymulowania pochwy. Najważniejszymi miejscami jest tutaj punkt G oraz łechtaczka. Ten rodzaj orgazmu jest najsilniej przeżywany. Oprócz przyspieszonego oddechu, tętna i skurczy macicy, może powodować także przyjemne konwulsje. Można go osiągnąć poprzez zabaw we dwoje lub w pojedynkę. Istnieją sprawdzone gadżety, które pozwalają na jednoczesną stymulację pochwy i łechtaczki.

Orgazm analny

Orgazm ten jest osiągalny podczas stymulowania zewnętrznych okolic odbytu oraz pieszczot jego wnętrza przy pomocy palca lub specjalnego wibratora analnego. Kobiety raczej nie przeżywają tego orgazmu podczas stosunku analnego.

Orgazm erogenny

Jest to bardzo trudny do osiągnięcia orgazm. Możliwe jest jego osiągnięcie podczas pieszczot wrażliwych stref kobiety. Do takich miejsc zaliczamy pośladki, piersi, uszy, szyję lub inne (w zależności od kobiety). Ten rodzaj orgazmu dotyczy bardzo wrażliwych kobiet, a samo pobudzanie strefy erogennej musi być długotrwałe. Sam cel osiągnięcia takiego orgazmu jest bardzo trudny. Pieszczoty zazwyczaj służą do wspomagania osiągnięcia innego rodzaju orgazmu. Stymulacja wrażliwych miejsc kobiety podczas stosunku może pomóc osiągnąć orgazm pochwowy lub łechtaczkowy. Jeśli szukasz gumowych lal, zerknij na https://sexactive.pl/lalki-dmuchane-erotyczne

Podsumowując

Przeżywanie oraz dochodzenie do orgazmów można po prostu się nauczyć. Uważa się, że osiąganie orgazmów u kobiet jest łatwiejsze w pojedynkę. Ma to związek z większym rozluźnieniem i brakiem presji ze strony partnera. Jeśli chcemy zwiększyć ilość oraz moc odczuwanych orgazmów, warto zacząć od lepszego poznania własnego ciała.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna