Przedłużanie paznokci bazą – jak to zrobić?

Większość z kobiet marzy o długich i zdrowych paznokciach, a niestety nie każdą z nas natura obdarzyła mocną płytką. Co więcej, codzienna praca, obowiązki domowe i częsty kontakt z detergentami bardzo negatywnie wpływa na nasze paznokcie, osłabiając je i powodując że stają się kruche.

To jednak nie oznacza że musimy borykać się z rozdwajającą i łamliwą płytką do końca życia, wszak rynek produktów do manicure stale się rozwija, proponując nam coraz to nowsze rozwiązania! Jednym z nich są bazy budujące i bazy kauczukowe, które umożliwiają nadbudowę, wyrównanie i przedłużenie paznokci! Jak dokładniej działają, którą z nich wybrać i jak ich używać? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Jaką bazę do przedłużania paznokci wybrać?

Na rynku produktów do paznokci znajdziemy mnóstwo baz, o przeróżnych właściwościach i zastosowaniu. Część z nich umożliwia wyrównanie, nadbudowanie i przedłużenie płytki, jednocześnie nie ustępując trwałości żelom budującym i akrylożelom. Jeżeli więc szukamy preparatu, który posłuży nam nie tylko jako podkład pod kolejne produkty światłoutwardzalne, sięgnijmy po bazę budującą lub bazę kauczukową! Czym konkretniej różnią się te dwa produkty? Już wyjaśniamy:

  • Baza budująca – jest to połączenie klasycznej bazy hybrydowej i żelu budującego, dzięki czemu oprócz zapewnienia przyczepności kolejnych aplikowanych produktów, umożliwia nadbudowanie i przedłużenie paznokci nawet o kilkanaście milimetrów. Po utwardzeniu staje się twarda, dlatego będzie lepszym wyborem dla osób, które nie narażają swoich paznokci na zbyt częste uderzenia.
  • Baza kauczukowa – jest to baza wzbogacona o wiązania kauczukowe, które zapewniają jej wysoką elastyczność. To powoduje że sprawdza się zarówno jako podkład pod kolejne produkty światłoutwardzalne, jak i do rekonstrukcji, nadbudowy i przedłużania płytki, zwłaszcza w przypadku osób, które borykają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami.
Przeczytaj także:  Oczyszczanie twarzy – podstawa skutecznej pielęgnacji

Którą z nich zatem wybrać? Wszystko zależy od celu jaki chcemy uzyskać. Jeżeli szukamy elastycznej bazy, która amortyzuje uderzenia i doskonale wypełnia ubytki, sięgnijmy po bazę kauczukową, natomiast gdy potrzebujemy twardego produktu, który trwale zabezpieczy płytkę paznokcia i jednocześnie umożliwi jej przedłużenie, wybierzmy bazę budującą – podpowiada kosmetolog redagująca dla portalu dla kobiet Wyszukana.

Przedłużanie paznokci bazą krok po kroku

Gdy zdecydowaliśmy jaką bazę wybierzemy, czas najwyższy nauczyć się z nią pracować. Zarówno bazę budującą jak i bazę kauczukową aplikujemy w taki sam sposób jak klasyczną, choć mogą być pewne różnice w czasie utwardzania wybranego produktu. Jak zatem zacząć?

KROK 1 – Rozpoczynamy od przygotowania płytki paznokcia do zabiegu. Najpierw należy więc ją zmatowić, następnie usunąć powstały pył i odtłuścić. Oczywiście nie możemy zapominać również o odsunięciu i usunięciu zbędnych skórek, a na koniec o aplikacji cienkiej warstwy primera.

KROK 2 – Teraz czas przejść do najważniejszego etapu stylizacji, czyli przedłużania. Tutaj oprócz samej bazy budującej lub bazy kauczukowej niezbędne będą szablony, które umieszcza się pod wolnym brzegiem płytki, aby ułatwić wykonanie całego procesu. Tak więc gdy przymocujemy formy, możemy rozpocząć aplikację wybranej bazy. Pamiętajmy aby nakładać nieco grubsze warstwy bezpośrednio na szablon, a następnie rozprowadzić je w celu uzyskania preferowanej długości (zarówno baza budująca jak i baza kauczukowa umożliwia przedłużenie paznokci maksymalnie o kilkanaście milimetrów). Na koniec całość utwardzamy w lampie.

Przeczytaj także:  Włosy farbowane – jak dbać o nie dbać, by kolor utrzymał się dłużej?

KROK 3 – Po utwardzeniu paznokci w lampie i zdjęciu szablonu, aplikujemy kolejną warstwę bazy i ponownie utwardzamy. Ostatnim krokiem jest nadanie płytce preferowanego kształtu, a następnie przejście do kolejnych kroków manicure hybrydowego.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna