Wybieramy idealne zapachy do domu na wiosnę

Chcesz zaprosić wiosnę do domu, ale ona opiera się twojemu zaproszeniu? Możesz przyspieszyć jej przybycie za pomocą świec i patyczków zapachowych.

Dlaczego wiosną potrzebujemy zapachów do domu?

Mogłoby się wydawać, że wiosna to bardzo pachnąca pora roku i nie musimy się wspomagać sztucznymi zapachami. Niestety, wiosna lubi się spóźniać, a i pachnie niekoniecznie tak, jak byśmy chcieli. Prawdziwie wiosenne zapachy można spotkać w lasach lub na łąkach, w centrach miast wiosna jest słabiej wyczuwalna. Właśnie dlatego warto mieć w domu źródła wiosennych zapachów. Dzięki nim lepiej poczujemy atmosferę zbliżającego się lata.

Cytrusy, konwalie, czy kwiaty polne, co wybrać?

Trudno jednoznacznie wskazać, czym pachnie wiosna. Zapachy zmieniają się wraz z kwiatami kwitnącymi w ogrodach, na rabatach i klombach.

Cytrusy niekoniecznie są zapachem wiosny, ale jeśli ktoś je lubi, nic nie stoi na przeszkodzie, by także wiosną korzystał z cytrusowych pałeczek zapachowych. Jednak z wiosną zdecydowanie bardziej kojarzą się bzy, konwalie i kwiaty polne i to właśnie na te zapachy warto postawić, jeśli chcemy czuć w domu powiew tej najpiękniejszej pory roku.

Nie wiesz co wybrać? Znajdź swój zapach do domu na myhoneyhome.pl.

Świece zapachowe czy pałeczki z dyfuzorem, co będzie lepsze?

Skoro mamy już ustalony zapach, trzeba wybrać jego źródło. Najbardziej powszechne są świece zapachowe i pałeczki z dyfuzorem. Co sprawdzi się lepiej? Pałeczki zapewniają ciągłość zapachu około dwa tygodnie i nie wymagają specjalnej opieki. Wystarczy je raz ustawić i zawsze można wracać do pachnącego domu.

Świece zapachowe działają nieco inaczej. Wydobywający się z nich zapach może być postrzegany jako bardziej intensywny, ale trzeba pamiętać, że efekt ten osiągniemy tylko wówczas, gdy świeca będzie zapalona. W żadnym razie nie można jej zostawić płonącej bez opieki.

Reasumując: jeśli chcemy, żeby w domu stale pachniało wiosną, lepiej sprawdzą się patyczki. Jeśli oczekujemy intensywnych zapachów tylko od czasu do czasu, lepiej postawić na świece.

W których pomieszczeniach ustawić zapachy do wnętrz?

Salon i łazienka to dwa pomieszczenia, o których zapach dbamy najbardziej i tu rzeczywiście warto ustawić patyczki zapachowe. W salonie można posiłkować się także świecami. Nie zawadzi zastosowanie takiego rozwiązania także w kuchni. Natomiast nie poleca się ustawiania świec i patyczków zapachowych w sypialni. Intensywny zapach, nawet jeśli jest postrzegany jako przyjemny, może utrudnić zasypianie.

Chcesz kupić pałeczki zapachowe? Koniecznie przeczytaj artykuł: Zapachy do domu – jakie marki pałeczek zapachowych wybrać? Dyfuzor zapachowy z patyczkami do wnętrz

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna