Profesjonalne pędzle do makijażu. Skompletuj swój idealny zestaw pędzli!

Czy malowanie się bez stosowania pędzli do makijażu jest w ogóle możliwe? Pewnie tak, tylko jak komicznie wyglądałby cały proces nakładania kosmetyków. Byłby to także mocno niehigieniczny sposób na malowanie. Na szczęście to tylko gdybanie bądź pomysł na zabawne wyzwanie. Jednak dzisiaj nie o tym. Zobaczmy, jak wybrać profesjonalne pędzle do makijażu!

Wybór pędzli do malowania

Obecnie na rynku kosmetycznym występuje duże nasycenie produktami do nakładania makijażu. Oprócz gąbeczek, puszków, klasycznych pacynek, mamy oczywiście pędzelki do makijażu. Nie da się ukryć, że nastąpiła mocna profesjonalizacja wśród osób zajmujących się make-up’em nawet amatorsko. Coraz częściej wybierany profesjonalne pędzle do makijażu nawet przy codziennym, zwykłym nakładaniu kosmetyków.

Pędzle do makijażu profesjonalne i amatorskie mocno się od siebie różnią. Żadna z tych opcji nie jest zła, po prostu spełniają one potrzeby różnych konsumentów. Tanie pędzle do makijażu to świetny wybór dla osób dopiero raczkujących w kosmetycznej tematyce. Kupienie tańszych wersji wiąże się również z tym, że nie będzie nam szkoda, gdy przypadkowo je zniszczymy, poznając nowe techniki. Niekiedy tanie nie oznacza też złe i możemy obecnie znaleźć dobre pędzle do makijażu za grosze. Profesjonalne pędzelki będą dobrym wyborem dla osób wiedzących bardzo dokładnie, czego potrzebują. Ta wersja pędzli posiada już dokładne oznaczenia grubości, zbicia włosia, kształtu. Dla amatora próby odnalezienia się w tym mogłoby być przytłaczające.

Pędzle do makijażu — rodzaje

Pędzle do makijażu dzielą się przede wszystkim ze względu na swoje przeznaczenie. Osobno zakupimy pędzle do podkładu, konturowania i nakładania cieni. Ich profesjonalne wersje powinny mieć konkretne właściwości, poznajmy je!

Pędzel do podkładu najlepiej, jeżeli posiada mocno zbite włoski, które układają się w okrągły kształt. Taka forma pozwoli ci na wtłaczanie produktu w skórę, bez dużego pochłaniania formuły przez pędzel. Wersja do pudru będzie całkowitym przeciwieństwem tej do podkładu. Pędzel do pudru powinien być duży, szeroki, o gęstym, ale różnie rozstawionym włosiu. Taki puszek na rączce świetnie nada się do omiatania skóry sypkimi produktami. Pędzel do różu oraz do bronzera może wyglądać tak samo – zbite włoski o skośnym zakończeniu. Przy rozświetlaczu pojawia się ogrom możliwości, wszystko zależy od tego, gdzie go nakładasz. My polecamy pędzel w formie miotełki. W makijażu oczu występuje największa różnorodność pędzli, a ich wybór zależy już od tego, jakie techniki znasz i lubisz.

 

 

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna