Skład kosmetyków – na co zwracać uwagę?

Większość kobiet marzy o nieskazitelnej i promiennej cerze bez niedoskonałości. W celu osiągnięcia takiego efektu musimy zadbać o naszą skórę zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Pierwszą kluczowa kwestią jest odpowiednio zbilansowana dieta, która powinna składać się z jak najmniej przetworzonych produktów. Zwracając uwagę na skład konkretnych artykułów spożywczych, unikajmy tych o długiej liście składników, ponieważ może to negatywnie odbić się na kondycji naszej cery. Po drugie, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie, a osiągnąć to możemy pijąc około 2 litrów wody dziennie. Oczywiście obydwie powyższe kwestie musimy dopasować do naszego trybu życia i indywidualnych uwarunkowań. Natomiast oprócz tego, że nasza dieta będzie prawidłowa, należy pomyśleć o odpowiednich produktach pielęgnacyjnych. W zależności od tego czy posiadamy cerę problematyczną czy po prostu chcemy utrzymać ją w dobrej kondycji powinnyśmy szukać kremów, które spełnią indywidualne wymagania. Poniżej znajdziesz trzy składniki, których warto poszukiwać w kremach i produktach do skóry twarzy.

Kwas hialuronowy

Myśląc o kwasie hialuronowym najczęściej nasuwają nam się do głowy wszelkie zabiegi wypełniania zmarszczek czy niwelowania oznak starzenia. Jednak oprócz tego, że spotkamy go w gabinetach medycyny estetycznej, możemy trafić na niego we wszelkich produktach, które stosujemy na co dzień. Kremy z kwasem hialuronowym są tym kosmetykiem, który zdecydowanie powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce. Dlaczego? Składnik ten występuje w naszym organizmie naturalnie, jednak z wiekiem zaczyna go ubywać. Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wiązanie cząsteczek wody, a co za tym idzie decyduje o odpowiednim napięciu cery i zachowaniu jej bez zmarszczek. Jego zdecydowany niedobór możemy zauważyć w wieku około 45 lat, kiedy cera staje się szara, mniej nawilżona i traci swoją jędrność. Stosując kremy z kwasem hialuronowym zawczasu, przyczynimy się do zapobiegnięcia tak drastycznym zmianom. Zregenerowana i nawilżona cera będzie towarzyszyć nam długie lata.

Przeczytaj także:  Włosy z łupieżem - jak się ich pozbyć i zapobiegać nawrotom?

Kolagen

Kolagen to kolejny składnik występujący naturalnie w naszym organizmie, którego z wiekiem zaczyna ubywać. Jego istotność wynika z tego, że aż 70% skóry składa się właśnie z niego. Kolagen odpowiedzialny jest za utrzymanie dobrej kondycji naszej cery, zapewniając jej jędrność i sprężystość. Posiadając jego odpowiedni poziom zapewni nam skórę twarzy bez zmarszczek, zasinień czy jakichkolwiek przebarwień. W wyniku procesu starzenia zaczynamy powoli go tracić, dlatego tak ważne jest, aby w miarę wcześnie zastanowić się nad stosowaniem produktów zawierających naturalny kolagen. Oprócz tego, że bez dwóch zdań powinnyśmy szukać go w kremach, musimy przeanalizować nasz dotychczasowy styl życia, który może przyczyniać się do szybszej jego utraty. Nadmierna ekspozycja na słońce, używki czy przewlekły stres to tylko kilka czynników, które powinnyśmy poddać analizie, jeżeli chcemy cieszyć się dobrą kondycją skóry twarzy długie lata.

Kwas glikolowy

Zaraz po kremach z kwasem hialuronowym i produktach z naturalnym kolagenem, nie sposób zapomnieć o kwasie glikolowym, którego właściwości mają zbawienny wpływ na nasza cerę. Jednak w tym przypadku substancja ta nie występuje w naszym organizmie naturalnie. Borykając się z problemami skórnymi w postaci trądziku to właśnie kwas glikolowy może znacząco poprawić jej stan. Jednak jest on również rekomendowany dla osób, które nie posiadają cery problematycznej. Przyczynia się on do złuszczenia naskórka, co w konsekwencji powoduje wyrównanie kolorytu czy spłycenie zmarszczek. Ponadto, po jego zastosowaniu skóra twarzy zdecydowanie lepiej się regeneruje. Jego skuteczność wynika z tego, że charakteryzuje się najmniejszymi cząsteczkami ze wszystkich kwasów tego typu. Pamiętajmy jednak o ostrożności, a poszukując produktu z kwasem glikolowym decydujmy się na takie z  5% stężeniem.

Przeczytaj także:  Naturalne mydła ręcznie robione do codziennej pielęgnacji
Informacja prawna