Jak czyścić skórzaną torebkę?

Skórzana torebka to ekskluzywne akcesorium, które przy odpowiedniej konserwacji posłuży nam przez długie lata nie tracąc swojego pierwotnego wyglądu. Niestety, intensywna eksploatacja oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że może szybko dojść do pogorszenia jej stanu. Mając na uwadze fakt, iż zakup takiego dodatku wiąże się ze sporym kosztem, zdecydowanie warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi czyszczenia. Jeśli chcemy powierzyć to zadanie profesjonalistom, dobrym rozwiązaniem będzie renowacja torebek skórzanych.

Podstawowe zasady dotyczące czyszczenia

Metoda czyszczenia powinna być zawsze dopasowana do rodzaju skóry z jakim mamy do czynienia. Inaczej bowiem postępuje się z zamszem, a inaczej ze skórą licową. W pierwszym przypadku najlepiej wykorzystać miękką, delikatnie zwilżoną wodą ściereczkę. Ewentualnie można też zastosować niewielki dodatek mydła. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się zarówno kurzu, jak i innych widocznych zabrudzeń. Na koniec wystarczy wysuszyć torebkę ręcznikiem i pozostawić do samodzielnego wyschnięcia, oczywiście z dala od kaloryfera i słońca. W niektórych przypadkach, jeśli mamy do czynienia z trudnymi zabrudzeniami, np. od długopisu, smaru itp. lepsza opcją będzie profesjonalna renowacja torebek skórzanych.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pielęgnacji torebek?

Wiele osób obawia się czyszczenia torebek wykonanych z jasnej skóry, z uwagi na ryzyko pozostawienia odbarwień. Niestety na takich modelach wszelkie zabrudzenia są bardziej widoczne. Jakie jest rozwiązanie tej sytuacji? Jednym z najlepszych sposobów jest usunięcie plamy za pomocą gumki do gumowania. W tym celu warto sięgnąć po wersję śnieżnobiałą, która nie pozostawi żadnego śladu. Resztek gumki można pozbyć się delikatną szczoteczką.

Kolejnym ciekawym sposobem, tym razem na pozbycie się zacieków po deszczu ze skóry licowej, jest jej chwilowe przytrzymanie nad garnkiem z gotującą się wodą. Dzięki działaniu pary, plamy powinny zniknąć w krótkim czasie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna