Postacie z bajek, czyli jak zorganizować dziecku tematyczne urodziny?

Dziecięcy świat pełen jest magicznych stworzeń i postaci z bajek. Nie dziwi zatem fakt, że dzieci tak bardzo uwielbiają tematyczne imprezy urodzinowe. Wystarczy znać ulubione bajki dziecka, by zorganizować wymarzoną imprezę, której motywem przewodnim będą postacie z bajek. W poniższym artykule podpowiemy, w jaki sposób urządzić tego typu przyjęcie (i nie zwariować!).

1. Postacie z bajek – najpopularniejsze motywy

2. Świnka Peppa i Psi Patrol, czyli urodziny z ulubionymi postaciami z bajek

3. Zabawki dla dzieci – wymarzone prezenty

Postacie z bajek – najpopularniejsze motywy

W ostatnim czasie dziecięce serca szturmem podbiły takie bajki, jak: swinka peppa czy Psi Patrol. Przygody pociesznej świnki i jej rodziny śledzą tysiące dzieci na całym świecie. Równie dużą popularnością cieszy się kreskówka o drużynie dzielnych piesków, które w każdej chwili są gotowe, by ruszyć na pomoc. Organizując urodziny dla swojej pociechy, warto zatem sięgnąć po wspomniane motywy. Jest to niejako gwarancja, że charakter przyjęcia przypadnie do gustu nie tylko jubilatowi, ale także młodym gościom. W sklepie z zabawkami znaleźć można nie tylko zabawki dla dzieci, ale także akcesoria oraz typowo imprezowe gadżety. W kolejnym akapicie podpowiemy, bez czego nie obejdzie się urodzinowa impreza tematyczna.

Świnka Peppa i Psi Patrol, czyli urodziny z ulubionymi postaciami z bajek

Oczywiście kluczową kwestią jest tort tematyczny. Warto skorzystać z usług specjalizującej się w tego typu wypiekach cukierni. Dopełnieniem stołu będą serwetki z motywem z ulubionej bajki, słomki, czapeczki dla gości, dekorację mogą zaś stanowić balony oraz maskotki. Ciekawym pomysłem jest także zadbanie o oprawę muzyczną – w tym celu można puścić z głośników melodię z czołówki ulubionej bajki. Istotnym elementem imprezy jest również strój jublita, którego można przebrać za postać z Psiego Patrolu. Ciężko byłoby to zrobić, jeżeli chodzi o drugą ze wspomnianych bajek, czyli Świnkę Peppę. Niemniej jednak; można posłużyć się kolorami przewodnimi, które będą się z ową bajką i jej bohaterami kojarzyć. „Kropkę nad i” mogą zaś stanowić drobne upominki dla małych gości jako podziękowanie za przybycie – ważne, by były to uniwersalne zabawki dla chłopców oraz zabawki dla dziewczynek (na przykład puzzle). Jako dodatkową atrakcję można potraktować piniatę w kształcie jednego z piesków Psiego Patrolu lub świnki Peppy (w zależności od tematu przewodniego).

Zabawki dla dzieci – wymarzone prezenty

Urodziny dziecka nie mogą się obejść bez wymarzonych prezentów. Jeżeli dziecko ma ulubioną bajkę oraz postacie z bajek, to dobrym rozwiązaniem może okazać się przygotowanie dla gości listy prezentów, wśród których mogą się znaleźć: zabawki tematyczne, klocki lego, klocki cobi, maskotki, akcesoria, przybory szkolne lub plastyczne itp. Jeśli chodzi o psi patrol zabawki są bardzo różnorodne: puzzle, naklejki, gry karciane, maskotki, zabawki, pojazdy, piłki, piórniki, breloki, kolorowanki, książeczki, a nawet akcesoria elektroniczne, takie jak słuchawki. Przygotowując listę prezentów, warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka oraz zadbać o różnorodność. Malec będzie zachwycony, a prezenty praktyczne, jeżeli znajdą się wśród nich zarówno maskotki i zabawki dla dzieci, jak i akcesoria oraz przybory. Dopełnieniem prezentu mogą być nawet ręczniki, kubeczki, worki, piórniki z motywem z ulubionej bajki.

Tak zorganizowane przyjęcie urodzinowe z pewnością na długo zapadnie w pamięć jubilatowi oraz jego małym gościom. Po udanej zabawie zostaną natomiast wspaniałe prezenty z ulubionymi postaciami z bajek.

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna