Podróż samochodem z dzieckiem – co trzeba zabrać?

Dni robią się coraz cieplejsze, więc chętnie opuszczamy domowe cztery domowe ściany, zwłaszcza po długofalowym okresie spędzonym w izolacji ze względu na epidemię koronawirusa. Obecnie restrykcje powoli są zdejmowane, można zatem pomyśleć o małych i dużych wycieczkach w plener. Niekiedy decyzja o wyprawie jest spontaniczna, innym razem wyjazd planujemy przez dłuższy czas. Bez względu na okoliczności, warto dobrze się przygotować i zabrać wszystkie przedmioty, które mogą okazać się przydatne, zwłaszcza gdy podróżujemy z najmłodszymi członkami rodziny. Dziś właśnie na maluchach chcielibyśmy się skupić i przedstawić Wam listę 4 niezbędnych rzeczy, które koniecznie powinniście zabrać ze sobą w podróż z dzieckiem. Co trzeba mieć przy sobie dla wygody i przyjemnego spędzenia czasu podczas podróżowania samochodem?

1. Fotelik dla dziecka do samochodu

To oczywiście element niezbędny i wymagany przez przepisy prawa. Jeżeli jednak zamierzamy często podróżować samochodem na dłuższych dystansach, warto znaleźć optymalne rozwiązanie, które zapewni maluchowi maksymalny komfort.

Szereg modeli oferuje choćby sklep z fotelikami samochodowymi Wozki-Foteliki.pl, z produktami wysokiej klasy, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo maluchów. Na co zwracać uwagę? Produkt musi być dobrany do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Można zdecydować się na model rosnący wraz z maluchem.

Przed zakupem, warto sprawdzić, czy interesujący nas fotelik posiada wszystkie stosowne certyfikaty oraz z jakim wynikiem przeszedł test bezpieczeństwa (np. ADAC).

2. Zabawki

Zabawki stanowią idealny sposób na zajęcie uwagi malucha, zwłaszcza podczas dłuższej podróży. Mogą to być ulubione samochodziki, lalki i przytulanki. Dla nieco starszych dzieci idealnie sprawdzają się książeczki.

Dzięki nim najmłodsi członkowie rodziny mają choć częściowo zajęty podczas podróży, co usprawnia podróż wszystkim osobom przebywającym w pojeździe.

Ponieważ dzieci szybko się nudzą, niekiedy warto umieścić w samochodzie także praktyczne uchwyty na tablety, co sprawia, że na tylnym siedzeniu tworzymy namiastkę sali kinowej. Przydaje się to zwłaszcza podczas dłuższej jazdy.

3. Dodatkowe akcesoria

Oprócz standardowego wyposażenia postawmy na dodatkowe akcesoria, które uprzyjemniają podróż dzieciom oraz pozwalają zadbać o czystość w pojeździe.

Co może się przydać? Świetny rozwiązaniem jest montaż specjalnych rolet lub blend przeciwsłonecznych na szybę. Uchroni to dziecko przed promieniami słonecznymi, wpadającymi przez okno, pozwoli na przyjemną drzemkę lub oglądanie ulubionego filmu na ekranie tabletu.

Dla całkiem małych dzieci można także zabrać śpiworki do fotelika, które przydają się podczas drzemki.

Co jeszcze może okazać się przydatne? Warto zastanowić się nad ochraniaczami na przednie fotele. Zabezpieczymy dzięki nim tapicerkę przed zabrudzeniem spowodowanym przez dziecięce buciki

4. Przekąski

W trakcie dłuższej podróży każdego może dopaść mały lub większy głód. Powinniśmy zatem być na to przygotowani.

Świetnie sprawdzają się suszone owoce, orzechy oraz warzywa, pokrojone w zapałki. Dostarczamy maluchom wartościowych substancji odżywczych, napełniamy małe brzuchy i sprawiamy, że trasa mniej się dłuży.

Smakołyki można umieścić w niewielkich pojemniczkach wielokrotnego użytku, o szczelnych zamknięciach, które chronią przed przypadkowym otwarciem.

Nie zapomnijmy, że oprócz przekąsek i napojów powinniśmy zabrać ze sobą także wilgotne chusteczki do wytarcia dłoni i ust po posiłku. Mogą być bardzo przydatne, zwłaszcza podczas jedzenia soczystych owoców lub rozmaitych tłustych lub brudzących produktów spożywczych. Zapewni to higienę i czystość dłoni oraz uchroni tapicerkę samochodu przed przypadkowym ubrudzeniem.

Spokojny i komfortowy wyjazd

Powyższa lista to oczywiście tylko szkic i baza, którą każdy może rozbudowywać według własnych potrzeb oraz oczekiwań malucha.

Stanowi jednak podstawę do dalszego działania, a wymienione na niej produkty zawsze przydają się podczas krótszej lub dłuższej podróży samochodem, gwarantując wszystkim uczestnikom spokój i pełen komfort przez całą drogę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna