Jak się ubierać, aby optycznie wydłużyć i wysmuklić nogi?

nogi

Długie i smukłe nogi to marzenie wielu kobiet. Niestety osoby o niskim wzroście dobierając nieodpowiednią stylizację do swojego ciała powoduje, że nogi jeszcze bardziej wydają się krótsze, niż są w rzeczywistości. Na szczęście jest kilka trików, dzięki którym zjawisko to można zmienić.

Fason spodni dla kobiet o krótkich nogach

Kobiety, które zmagają się z problemem krótkich nóg i chciałyby je optycznie powiększyć powinny dobierać do swojej stylizacji spodnie o kroju dzwonów. Czyli dokładnie takie, jakie były modne w latach 90. Oczywiście pozytywną kwestią jest także to, że taki krój spodni jest w obecnych czasach również modny i wiele osób z tego korzysta. Nie ma więc obawy, że będziemy staromodnie i bez gustu wyglądać. Warto również zaznaczyć, że osoby o niskim wzroście powinny wystrzegać się tak zwanych „rurek”, czyli spodni bardzo opinających nogi, gdyż sprawi to, że będą one wyglądać na jeszcze bardziej krótsze.

Grunt to odpowiedni wzór i fason

Obecnie na rynku można spotkać odzież o różnych wzorach i to jest właśnie na plus, jeżeli o niskie kobiety. Osoby takie powinny decydować się na spodnie z pionowymi paskami. Im szersze paski na tkaninie tym lepiej. Tak wzór spodni bardzo dobrze sprawdzi się do każdej stylizacji, zarówno tej do biura, jak i tej codziennej. Jeżeli chcemy utworzyć stylizację do pracy do wystarczy połączyć takie spodnie – które i tak są już dość wyraziste – z gładką bluzką i marynarką. Dobrze również, aby marynarka była lekko za biodra, gdyż również wpływa na wydłużenie sylwetki. Oprócz spodni w pionowe paski dobrym sposobem na wydłużenie nóg jest stosowanie spódnic i spodni z wysokim stanem. Odzież taka powoduje zmianę wyglądu sylwetki, ponieważ większa długość dolnej partii ciała w stosunku do górnej, jak również podkreślają wcięcie w talii. Więc zastosowanie takiego ubrania ma dwie pozytywne kwestie: wyszczupla sylwetkę i ją wydłuża.

Odpowiednie obuwie

Dobranie odpowiedniego obuwia jest niezwykle istotne, jeżeli chodzi o kwestię wydłużenia nóg. Ważne jest zakładanie obuwia na wysokim obcasie. Dodatkowo, jeżeli takie obuwie zostanie „przykryte” przez długie dzwony efekt wizualny będzie jeszcze lepszy. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli butów o różnych obcasach, ale także koturnach. Aczkolwiek mając na uwadze to, że nie każda kobieta lubi nosić buty na podwyższeniu, a jednak też chciałby uzyskać efekt wydłużenia nóg to może skorzystać z modelu obuwia, którego wiązanie sięga w okolicę łydki. W ten sposób również można sylwetkę wydłużyć.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna