Pasek męski – ważny dodatek do garnituru

Na stylizację składa się wszystko to, co włożymy. A zatem decydując się na stylizację z garniturem, na naszą prezencję wpływa nie tylko marynarka i spodnie, ale też koszula, buty i dodatki jak pasek. I to właśnie te ostatnie stanowią kropkę nad „i”.

Chociaż wydawałoby się, że pasek jest dość niepozornym elementem stroju, pełni kilka ważnych funkcji, więc nie powinniśmy go pomijać. Prawda jest taka, że stoi na równo z poszetką albo krawatem. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, dlaczego jest taki ważny i jak go dobrać.

Czy zawsze trzeba mieć pasek do garnituru?

Czasem Panowie zastanawiają się nad tym, czy w ogóle trzeba inwestować w pasek. Odpowiedź jest całkiem prosta. Jeśli w naszych spodniach są szlufki na pasek, to obowiązkowo powinien się tam pojawić. W przeciwnym razie nasz strój nie będzie kompletny, a całość wyda się nieco niechlujna. Pasek z jednej strony ma podtrzymywać spodni, a z drugiej sprawia, że strój wygląda estetycznie i jest dopracowany. Jednocześnie musimy wiedzieć, że nie zawsze powinniśmy sięgać po ten sam model paska. Szeroki wybór znajdziemy, przeglądając jak paski skórzane męskie do garnituru ze sklepu Lancerto.com.

Tak samo postępujmy w kwestii noszenia kamizelki — jeżeli kamizelka do garnituru jest w zestawie, też musimy ją założyć. Możemy też kupić kamizelkę osobno i eksperymentować ze swoim stylem. Nie zmienia to faktu, że zarówno pasek, jak i kamizelka są czymś, co dodaje charakteru całej stylizacji.

Czym się kierować kupując paski skórzane męskie do garnituru?

Przede wszystkim wszystkie elementy naszego stroju muszą dobrze do siebie pasować, więc zastanawiając się nad wyborem paska, musimy krytycznie przyjrzeć się swoim pozostałym ubraniom. W przypadku garniturów fenomenalnie sprawdzają się klasyczne cieńsze paski, Do spodni chino albo jeansów możemy nosić sporo modeli, nie tylko skórzanych, ale też na przykład plecionych. To samo dotyczy kolorów. Natomiast w przypadku garnituru ograniczmy się do tradycyjnych barw, czyli czerni i brązu. Najlepszy efekt możemy osiągnąć wtedy, kiedy kolor paska jest w kolorze butów, rękawiczek, czy torby.

Zanim udamy się do kasy, zweryfikujmy rozmiar. Najlepiej jeszcze przed zakupami wymierzyć się w pasie, by później nie było niespodzianki. Jeżeli pasek będzie długi, a założy go szczupła osoba, to jego końcówka będzie nieestetycznie wisiała. Tak samo źle wygląda pasek zapięty na ostatnią dziurkę.

Paski skórzane męskie do garnituru – jaka klamra?

Zwróćmy również uwagę na klamrę. Najbardziej uniwersalnym wyborem są klamry prostokątne. Jeżeli w naszym pasku jest klamra z dodatkowymi zdobieniami i w bardziej finezyjnym kształcie, do oficjalnego garnituru pasować nie będzie. Poza tradycyjnymi klamrami możemy wziąć pod uwagę klamry automatyczne, ale tylko jeśli są wąskie i nierzucające się w oczy.

Bardzo ważny jest kolor klamry i tutaj wracamy do tego, co było wcześniej – kolorystycznie wszystkie elementy stroju muszą do siebie pasować. Do wyboru są klamry srebrne i złote, a to, który wariant się sprawdzi, zależy od takich czynników jak kolor zegarka albo spinek do mankietów.

 

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna