Oto najlepsze lakiery hybrydowe dla młodej mamy

Niedawno Twoje życie wywróciło się o 180 stopni. Ciąża i opieka nad noworodkiem to czas piękny i wzruszający, ale też niezwykle ciężki. Najpierw martwisz się, czy Twój maluch rozwija się prawidłowo, później – czy aby na pewno wszystko robisz przy nim dobrze i czy jesteś dobrą matką. Niepokój, zmęczenie oraz brak snu odbijają się nie tylko na Tobie, ale i na maluchu, o którego samopoczucie przecież tak bardzo się lękasz. Jak więc wyjść z tego zaklętego koła? Młoda mamo, zadbaj o siebie! I choć łatwo to powiedzieć, nie ma innego sposobu, byś poczuła się w swojej nowej roli lepiej. Pamiętaj o tym, że poza tym, że stałaś się matką, przede wszystkim jesteś kobietą.

Hybrydowy lakier do paznokci dlaczego taki wybór?

Często bywa tak, że eksploatacja Twojego organizmu w czasie ciąży szczególnie uwidoczniła się w wyglądzie włosów, skóry i paznokci. Włosy i skóra wysuszyły się lub na odwrót – zaczęły się mocno przetłuszczać. Paznokcie natomiast zrobiły się kruche i łamliwe. Ciężko jest Ci je teraz doprowadzić do stanu przed ciążą, a opieka nad niemowlakiem tego zadania nie ułatwia.

Idealnym rozwiązaniem na tę sytuację jest lakier hybrydowy (ich bogatą ofertę znajdziesz na stronie Cosmetics Zone). Powód? Na jego nałożenie nie musisz poświęcać dużo czasu, a trwałość takiego lakieru wynosi 3–4 tygodnie. Bez obawy o to, że odpryśnie jak zwykły lakier, z nim na paznokciach możesz wykonywać wszystkie czynności domowe. Trwałość to zatem pierwsza zaleta lakieru hybrydowego, dla młodej mamy zaleta bezdyskusyjna. Drugim powodem, dla którego lakiery do hybryd są dla kobiet opiekujących się małymi dziećmi najlepszym rozwiązaniem, jest to, że wzmacniają osłabioną ciążą płytkę paznokcia. Po ich nałożeniu już nie musisz martwić się o to, że Twoje paznokcie są słabe i łamliwe.

Przeczytaj także:  Trening personalny – czym jest i jak wygląda?

Trzeci powód, nie mniej ważny, to wzgląd estetyczny. Gdy Twoje paznokcie są zadbane i ładne, mimo całego niewyspania i zmęczenia czujesz się piękniejsza. To poczucie sprawia, że coraz więcej się uśmiechasz. Ba, nawet nabierasz nadziei, że niedługo będzie Ci łatwiej. A my już teraz możemy Cię zapewnić, że tak będzie, a gdy Twój maluszek stanie się kilkulatkiem, z rozrzewnieniem będziesz wspominać ten czas.

Jakie lakiery do hybrydy będą dla Ciebie najlepsze?

Jako młoda mama nawet w tak błahej sprawie, jak wybór hybrydowego lakieru do paznokci, na pierwszym miejscu stawiasz bezpieczeństwo swojego dziecka. Zastanawiasz się na przykład, czy karmiąc piersią, w ogóle możesz malować paznokcie, a co dopiero nakładać na nie lakier hybrydowy. Uspokajamy: lakiery do hybrydy są dla Twojej pociechy całkowicie bezpieczne. W przeciwieństwie do lakierów akrylowych, zawierających szkodliwe substancje chemiczne i mających często intensywny zapach, lakiery do hybryd pozbawione są tych niebezpiecznych składników. Nie mają w swoim składzie uczulających substancji chemicznych: toluenu, ftalanu dibutylu (dpb) oraz aldehydu mrówkowego. Rozwiewamy też wątpliwości na temat szkodliwości promieniowania lampy UV. To promieniowanie, mniejsze niż codziennie dostarczane naszej skórze przez Słońce, nie spowoduje, że się poparzymy czy zachorujemy na nowotwór.

Młoda mamo, jeśli już to wszystko wiesz, nie pozostaje Ci nic innego, jak zakupić w ulubionym sklepie hybrydowy lakier do paznokci. Teraz jedynym Twoim dylematem będzie wybór odpowiedniego dla Ciebie odcienia. Kolory hybryd są tak intensywne i głębokie, że zauważy je na paznokciach nawet Twój nowonarodzony maluch. I wyrazi swoją aprobatę, uśmiechając się do Ciebie swoją bezzębną buzią. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna