Szybka pożyczka na raty – jakie ma zalety?

Już od dobrych kilku lat nie trzeba udawać się do banku, aby uzyskać pożyczkę ratalną. Taką propozycję oferują swoim klientom również firmy pozabankowe. Jak przekonują ich pracownicy, takie rozwiązanie ma długą listę zalet. Postanowiliśmy to sprawdzić. Czym więc wyróżnia się szybka pożyczka na raty?

Zalety szybkich pożyczek na raty

Jak wynika z analiz, sukcesywnie rośnie zainteresowanie szybkimi pożyczkami na raty. Klienci doceniają je przede wszystkim za wygodę oraz dużą elastyczność, których brakuje bankowym propozycjom. Sama procedura zajmuje nie więcej niż kilka minut, a do złożenia wniosku o pożyczkę wystarczą dane znajdujące się na dowodzie osobistym – numer PESEL oraz numer dowodu osobistego. Do tego należy podać jeszcze swój adres zamieszkania, dane kontaktowe i przede wszystkim numer konta do przelewu.

Taki wniosek procedowany jest przez automatyczne systemy maksymalnie kilkanaście minut. Jak wynika z przeprowadzonych badań, najczęściej nie trwa to dłużej niż 15 minut. To kolejna zaleta, którą docenią przede wszystkim te osoby, które poszukują pilnego wsparcia finansowego np. na pokrycie kosztów remontu, czy też naprawy samochodu.

Przyznana szybka pożyczka na raty ląduje na koncie klienta już kilka minut po wysłaniu decyzji. Co najważniejsze, w odróżnieniu od chwilówek, nie ma konieczności spłaty całego zobowiązania jednorazowo. Regulowanie pożyczki odbywa się w sposób ratalny, a wysokość comiesięcznej opłaty można dostosować do własnych możliwości.

Dodatkowo szybka pożyczka na raty oferuje możliwość otrzymania nawet kilku tysięcy złotych na dowolny cel. To znacznie więcej niż oferują firmy udzielające pożyczek krótkoterminowych czy też chwilówek.

Jak dostać szybką pożyczkę na raty?

Żeby otrzymać szybką pożyczkę na raty wystarczy znaleźć odpowiednią firmę udzielającą takich pożyczek. Można ją wyszukać samodzielnie lub skorzystać z gotowych porównywarek i rankingów. Po wybraniu odpowiedniej firmy, można przystąpić do wyboru warunków. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że to klient ustala kwotę oraz liczbę rat.

Przy składaniu wniosku niezbędne będzie posiadanie dowodu osobistego. W formularzu wystarczy wpisać znajdujące się na nim dane, a także wskazać swoje miejsce zamieszkania oraz numer konta bankowego, na które ma zostać wykonany przelew.

Po wypełnieniu wszystkim formalności oraz otrzymaniu decyzji pozytywnej o przyznaniu pożyczki, wystarczy odczekać kilkanaście minut, żeby szybka pożyczka na raty trafiła na nasze konto.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna