Odzież i styl ubierania się „Plus Size” też może być sexy!

W Polsce i na świecie przyjął się stereotyp, że sexy są tylko wychudzone dziewczyny o figurach modelek. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Mnóstwo mężczyzn i kobiet uwielbia też bardziej puszyste kształty, gdzie ubrania nie zwisają na kimś jak na wieszaku. Jak pokazuje rynek modowy – można znaleźć mnóstwo ubrań „Plus Size”, które przyciągną wzrok w towarzystwie. Czy taka odzież może być równie seksowna jak ta przeciętnych rozmiarów?

Brak kompleksów

Pierwszą zasadą atrakcyjnego ubierania się „Plus Size” powinien być brak kompleksów. Osoba nie powinna bać się pokazać siebie taką, jaka jest. Obecnie panuje moda na zdrowy tryb życia i instagramowe fit zdjęcia. Jeśli jakiejś osobie to nie odpowiada to nie powinna mieć do siebie pretensji. Często to kwestia zdrowia czy dobrego samopoczucia. Ubrania „Plus Size” nie powinny zakrywać całego ciała. Czasami warto pokazać swoje krągłości, które są tak uwielbiane przez wiele osób.

Przykładowo firma Ulla Popken udostępnia mnóstwo ubrań, które nie przypominają jedynie zasłaniających ciało worków. Znaleźć tu można:

  • wiele bluzek z odsłoniętym dekoltem
  • krótsze spódnice
  • przylegające dżinsy.
  • szorty na lato

Świetnie podkreślą one kształty, ale bez efektu przesady i ubierania się na pokaz. Niektórych części ciała powszechnie się nie odsłania, a należą do nich cellulit na udach czy oponki brzuszne. Zamiast tego lepiej zaopatrzyć się w atrakcyjne dodatki, takie jak biżuteria, szale czy gumki.

Szeroki wybór wzorów i kolorów

Z uwagi na liczne stereotypy wiele puszystych osób ubiera się jedynie na czarno, bo podobno to wyszczupla. W ten sposób ich ubrania są ciemne, bardzo smutne i w żaden sposób się nie wyróżniają. Atrakcyjnie ubierająca się osoba powinna wybierać kolorowe wzory, które pomogą jej optymistyczniej spojrzeć na świat. Kolorowe ubrania przyciągają wzrok, a dzięki nim cera wygląda na zdrowszą.

Trzeba pamiętać, że duże wzory lubią „powiększać” sylwetkę, dlatego trzeba wybrać odpowiedni fason ubrania. Podstawą jest poprawne zaznaczenie swojej talii. Dotyczy to takich części ciała jak nogi czy dekolt. W ten sposób nawet największe wzory dopasują się do reszty ciała. Stylizacja jako całość będzie wtedy dużo ciekawsza.

Atrakcyjne dodatki

Ubraniom „Plus Size” można trochę pomóc, jeśli chodzi o dodanie im atrakcyjności. Warto sprawić sobie kilka dodatków, które podkreślą niektóre kształty, z kolei inne zredukują. Na https://www.odziezplus.pl można znaleźć specjalne biustonosze, które wyszczuplą ciało o kilka kilogramów, podkreślając przy okazji biust. Jego podstawą jest przylegający pas, który obejmuje klatkę piersiową. W takich przypadkach miseczki powinny swobodnie mieścić piersi, bez wrażenia ucisku.

Powszechnym trendem jest również używanie wyszczuplaczy, czyli ubrań, które pasują dobrze do każdej stylizacji. Przykładem może być taliowany żakiet, który odejmuje parę kilogramów, a przy okazji dodaje klasy i atrakcyjności. W zimę świetnym pomysłem jest stosowanie szali, które zakrywają okolice szyi. Bardzo popularne są sukienki z rękawami 3/4, które odsłaniają szczupłe rejony ręki, a okolice ramienia zasłaniają. Dzięki takim dodatkom ubrania „Plus Size” jeszcze bardziej podkreślą atrakcyjność danej osoby.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna