Odbudowa skóry po trądziku

Trądzik, jak wiele innych chorób, pozostawia ślady – te najbardziej widoczne, bo bezpośrednio na skórze twarzy. Na szczęście dziś nie są one takim problemem – dobry krem na przebarwienia po trądziku potrafi zdziałać cuda w procesie regeneracji!

Jak powstaje trądzik?

Trądzik jest efektem nadkażeń bakteryjnych. Gdy nastoletnia skóra zaczyna produkować zbyt wiele łoju, stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii nanoszonych na nią chociażby przez dłonie. Bakterie powodują wypryski, bolesność i nieefektowne krosty. Brak właściwej pielęgnacji skóry trądzikowej może niestety prowadzić do powstawania głębokich blizn oraz przebarwień. Dobry krem na przebarwienia po trądziku na szczęście może pomóc się ich pozbyć i to w bardzo krótkim czasie. Nieco trudniej będzie z pozbyciem się głębokich blizn – ale i na to są sposoby!

Skóra, która wymaga odbudowy

Poprzez niewłaściwą pielęgnację skóry trądzikowej zostaje zaburzona nie tylko prawidłowa produkcja łoju, ale także flora bakteryjna naskórki i produkcja kolagenu oraz elastyny. Aby wszystko powróciło do równowagi, bardzo ważne jest właściwe nawilżanie skóry trądzikowej. Przyczyni się ono do pobudzenia syntezy kolagenu i elastyny, przez co skóra po każdej kroście lepiej będzie się odbudowywała. Jednak pomimo tego na skórze mogą i tak pozostać blizny. Wymagają one również pobudzenia syntezy kolagenu i elastyny, i tutaj przydatne okażą się różne zabiegi kosmetyczne. Mikrodermabrazja, laser, peelingi enzymatyczne – wszystko, co pomaga dotrzeć w głąb skóry i pobudzić ją do wytężonej pracy, jest wskazane.

Przeczytaj także:  Mezoterapia - wskazania i przeciwwskazania

Dobre kosmetyki do skóry potrądzikowej

Podstawą pielęgnacji jest oczywiście głębokie oczyszczanie, okresowe złuszczanie skóry, a także dobry krem na przebarwienia po trądziku. Potrafi on szybko wygoić skórę, odbudować jej najważniejsze składniki, a tym samym – wyleczyć czerwone przebarwienia. Należy stosować specjalne dermokosmetyki dedykowane konkretnym problemom cery i konkretnemu jej typowi. Najlepsze można odnaleźć na półkach aptecznych – są to kosmetyki o bardzo skutecznym działaniu.

Jak pielęgnować skórę po trądziku?

Należy pamiętać, że wszelkich zabiegów dokonuje się jedynie na skórze w pełni wygojonej, wolnej od krost po trądziku. Należy też dbać o prawidłowe nawodnienie – picie dużych ilości wody i unikanie drażniących substancji: kawy, alkoholu, papierosów, ostrych przypraw. Nie powinno się przy tym spożywać większych ilości przetworzonych produktów oraz słodyczy ani nadmiernie opalać. W takich warunkach dobry krem na przebarwienia po trądziku ma szansę odpowiednio zadziałać.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Informacja prawna