Naturalne wybielanie zębów

białe zęby

Kolejne reklamy przekonują nas, że wybielanie zębów musi drogo kosztować. Potrzebne są specjalne lampy i drogie specyfiki. Okazuje się jednak, że zęby można wybielić bezpiecznie i tanio. Wystarczy przygotować własną pastę wybielającą opartą o naturalne składniki.

O wybielaniu zębów z dystansem

Kto nie marzy o idealnie białych zębach? Na tym marzeniu zresztą bazuje niejeden producent różnego rodzaju past, proszków, lamp do wybielania. Oczywiście wybór zawsze należy do ciebie, natomiast pamiętaj, że do każdego takiego specyfiku trzeba podchodzić z pewnym dystansem. Dokładnie przeczytaj informacje o składzie, zasadzie działania, możliwych skutkach ubocznych. Jeśli nie jesteś czegoś pewna, nie rób z siebie królika doświadczalnego. Jeśli natomiast zależy ci na efekcie delikatnego, a przede wszystkim bezpiecznego wybielania zębów, wypróbuj domową pastę na bazie węgla aktywnego.

Magia węgla aktywnego

Węgiel aktywny coraz częściej pojawia się jako składnik past do zębów i różnego rodzaju proszków do ich wybielania. Nic w tym dziwnego. Węgiel aktywny jest wręcz idealny do wybielania zębów, przede wszystkim ze względu na swoją porowatą strukturę i zdolność do wiązania się z toksynami roślinnymi, zanieczyszczeniami, związkami zapachowymi i garbnikowymi (te ostatnie odpowiadają m.in. za żółtawy kolor, który pozostaje na zębach po wypiciu kawy lub herbaty). Słowem, „ściąga” z naszych zębów wszystko to, co na nich zalega i siłą rzeczy przyciemnia naturalny kolor szkliwa. Nie mniej ważne jest także to, że nie wiąże się z wapniem i magnezem, nie demineralizuje szkliwa, a więc nie usuwa z zębów tego, co jest kluczowe dla ich zdrowia. Węgiel aktywny jest łagodny, pozwala usunąć to, co zalega na szkliwie, natomiast nie odbarwia zębów. Pamiętać bowiem trzeba, że bezpieczne wybielanie zakłada, nie ingerujesz w naturalny kolor szkliwa. Co ważne, stosowanie węgla aktywnego jest bezpieczne nawet przy nadwrażliwości zębów.

Przeczytaj także:  6 naturalnych odżywek dla wszystkich typów włosów, które możesz wykonać w domu!

Jak przygotować domową pastę do wybielania

Podstawą pasty są 2-3 tabletki węgla aktywnego. Kruszy się je, a następnie miesza z łyżeczką oleju kokosowego. Możesz dodać także olejek goździkowy lub z oregano, nie więcej niż kroplę. Szczególnie ciekawy jest olejek goździkowy ,który dodatkowo dezynfekuje jamę ustną i chroni dziąsła. Wszystko mieszasz razem na pastę. Całość mikstury kosztuje cię jedynie kilka złotych. Pastę najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Jak stosować pastę wybielającą?

Pastę nakładasz na szczoteczkę. Myjesz zęby. Na początku szokujący może być czarny kolor pasty, natomiast smak jest lekko słodkawy. Kiedy już wetrzesz pastę w zęby, zamykasz jamę ustną na 2-3 minuty. Możesz dodatkowo poruszać buzią, aby płyn dobrze rozszedł się po jamie ustnej. Na koniec wypluwasz węgiel i dokładnie płuczesz zęby. Nie martw się – węgiel zmywa się bez problemu. Pierwsze efekty powinnaś zobaczyć od razu. Jeśli chcesz trwalszego efektu, stosuj kurację 3 razy w tygodniu, a po osiągnięciu optymalnego efektu – 1 w tygodniu dla podtrzymania idealnego koloru.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna