Naturalne odcienie brązu

Odcienie brązu – i to w różnym wydaniu – nigdy nie wychodzą z mody. Uwielbiamy nie tylko eleganckie garsonki w brązach i beżach, kochamy także brązowe buty i torebki. Nie dość, że od lat bardzo chętnie farbujemy włosy na jeden z odcieni naturalnego brązu, to nowe trendy w koloryzacji włosów, utrzymanej w brązach, po prostu nas zachwycają. Sztuką jest tylko dobranie odpowiedniego odcienia brązu do typu urody.

Trzeba przyznać, że odcienie brązu na włosach idealnie podkreślają urodę wielu Polek. I choć często słyszy się, że słowiańskiemu typowi urody odpowiada blond, to jednak trzeba przyznać, że brązy są zdecydowanie popularniejsze i ponadczasowe. To właśnie odcienie brązu dają możliwość koloryzacji w modnym od kilku sezonów stylu ombre czy sombre, nie mówiąc już o hitach ostatniej jesieni i wiosny, czyli cold brew hair i toasted coconut hair.

Odcienie brązu a typ urody

Choć brąz jest kolorem uniwersalnym, to odcieni ma wiele. Niektóre z nich są należą do barw ciepłych, a inne wręcz przeciwnie – są chłodne, a nawet zimne. Dobieramy je w zależności od karnacji. Panie o typie urody określanym jako „lato” czy „zima” mają z reguły cerę o zabarwieniu lekko różowym, a ich naturalny kolor włosów przypomina nieco tak zwane mysi. Dla nich idealne będą chłodne odcienie brązu. Farby określane jako kakao, orzech, rudy czy gorzka czekolada będą dla nich strzałem w dziesiątkę.

Panie o zdecydowanie ciemniejszej karnacji, posiadające cerę określaną jako brzoskwiniowa czy pomarańczowa, mają typ urody „wiosna” lub „jesień”. Dla nich przeznaczone są farby o ciepłych odcieniach brązu, takie jak miodowy, mleczna czekolada, miedź czy nawet bordo.

Przeczytaj także:  TOP 3 najlepszych kosmetyków do ciała – skuteczna pielęgnacja dla Ciebie

Odcienie brązu a kształt twarzy

Dobrze wiemy, jak duże znaczenie dla ogólnego wyglądu ma fryzura. Bardzo ważny jest nie tylko kolor, ale także sam sposób cięcia. Odpowiednio dobrana barwa włosów i ich cięcie potrafią ukryć niektóre mankamenty, a podkreślić to, co w twarzy najpiękniejsze.

Odpowiednio dobrana fryzura potrafi optycznie wyszczuplić twarz lub wręcz przeciwnie, sprawić, że buzia będzie wyglądała na pełniejszą. Zatem panie o okrągłej buzi i jasnej cerze powinny unikać ciemnych odcieni brązu, bo ich twarz będzie wyglądać na jeszcze bardziej pełną. Jaśniejsze odcienie brązu wysmuklą buzię, a włosy, którym doda się nieco objętości, sprawią, że nie tylko twarz, ale i cała figura nabiorą większej lekkości.

Z kolei ciemne odcienie brązu na włosach są idealne dla pań posiadających szczupłe buzie, ponieważ będą się one wydawały znacznie pełniejsze. Ciemniejsze barwy są też bardziej odpowiednie dla osób o nienagannych rysach twarzy, a także dla tych, których cera jest w dobrym stanie. Niestety, bardzo ciemne kolory włosów wyraźnie uwidaczniają zmarszczki, a więc wraz z wiekiem warto decydować się na jaśniejsze odcienie brązu na włosach.

Dodaj komentarz

Informacja prawna